18:29:06 - دوشنبه 1 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پنج هزار کیسه بازیافت بین شهروندان یزدی در روز طبیعت توزیع می‌شود
پنج هزار کیسه بازیافت بین شهروندان یزدی در روز طبیعت توزیع می‌شود
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد با بیان اینکه شهروندان یزدی سبزه‌ها را در طبیعت رها نکنند گفت: پنج هزار کیسه بازیافت بین شهروندان یزدی در روز طبیعت توزیع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سیزده بدر، سیزدهمین روز فروردین ماه و از جشنهای نوروزی است. در تقویمهای رسمی ایران این روز، روز طبیعت نامگذاری شده و از تعطیلات رسمی است. برخی بر این باورند در این روز باید برای راندن نحسی از خانه بیرون روند و نحسی را در طبیعت بِدر کنند.

یکی از کارهایی که در روز سیزده بدر از سوی خانواده صورت میگیرد، گرده زدن سبزه در روز طبیعت است که یکی از سنتهای نوروز به شمار میرود.

گره زدن سبزه در بین ایرانیان نماد باز شدن گره دشواریها و برآورده شدن آرزوها و همچنین گشایش در امر ازدواج که در این روز انجام میگیرد.

طی سالهای گذشته رسمی اشتباه در بین ایرانیان رواج یافته که سبب ساز مشکلات بسیاری نیز شده است که آن آتش زدن و آسیب زدن به درختان یکی از عمده ترین مسائل پیش روی طبیعت است که متاسفانه خسارتهایی به علت انجام این کار هم در پی داشته است.

شهروندان یزدی از آتش کردن در کنار باغها، درختان و علفزارها خودداری کنند

محمد صفدر پور، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد با تاکید بر اینکه مردم در روز سیزده باید از طبیعت مراقبت ویژه داشته باشند اظهار داشت: سیزدهم فروردین یک روز خاصی برای ایرانیان است که روز طبیعت نام گذاری شده و مردم بدانند که نباید به این مناطق ارزشمند آسیب وارد کنند.

وی با اشاره به اینکه شهروندان نباید برای تهیه آتش اقدام به شکستن و بریدن شاخه درختان و کندن بوتههای گیاهی و مرتعی کنند خاطرنشان کرد: نکتهای که باید مد نظر شهروندان قرار گیرد این است که ابتدا برای آتش از قبل زغال تهیه و هر زمانی که خواستند فضای سبز یا پارک را ترک کنند برای پرهیز از ایجاد حریق، خاکستر آتش را با آب و خاک خاموش کنند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد با بیان اینکه شهروندان از آتش کردن در نزدیکی باغها، درختان و علفزارها خودداری کنند تصریح کرد: فضای سبز نقش بسیار مهمی در آب و خاک و ارزشهای اکولوژیکی دارد که باید به بهترین شکل از آنها حفاظت کرد.

خبر جدید  میانگین مشارکت خیران استان یزد نسبت به کشور ۱۵ درصد بیشتر است

شهروندان یزدی سبزهها را در طبیعت رها نکنند

حمید رضا رحیمدل، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد با اشاره به اینکه در طول سالهای گذشته توزیع کیسههای بازیافت در دستور کار خود قرار دادیم گفت: این کار با هدف حفظ محیط زیست و ترویج فرهنگ تفکیک از مبدأ انجام میگیرد.

وی افزود: امسال در خروجیها و بوستانهای سطح شهر پنج هزار بسته حاوی دو عدد کیسه بازیافت پسماند خشک و یک عدد کیسه پسماند تَر در بین شهروندان توزیع میشود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد با بیان اینکه رهاسازی سبزه در طبیعت مشکلات بهداشتی زیادی در پی دارد تصریح کرد: از شهروندان درخواست داریم که سبزهها را در طبیعت رها نکنند و علاوه بر آن به جمع آوری زبالههای موجود اقدام کنند.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد