20:18:37 - یکشنبه 30 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیشنهاد یک یزدی برای ثبت ۱۱ تیرماه به عنوان روز « امامان جمعه و جماعت »
پیشنهاد یک یزدی برای ثبت ۱۱ تیرماه به عنوان روز « امامان جمعه و جماعت »
یزد (پانا) – یک روزنامه نگار یزدی با اشاره به همسانی تاریخ ارتحال سه امام جمعه یزد در روز ۱۱ تیرماه پیشنهاد کرد این روز به عنوان روز« امامان جمعه و جماعت » درتاریخ یزد نامگذاری شود. رضا بردستانی در پیشنهاد خود آورده است آن گونه که جریده « طوفان » در شماره۳۳۱ به تاریخ۱۶ […]

یزد (پانا) – یک روزنامه نگار یزدی با اشاره به همسانی تاریخ ارتحال سه امام جمعه یزد در روز ۱۱ تیرماه پیشنهاد کرد این روز به عنوان روز« امامان جمعه و جماعت » درتاریخ یزد نامگذاری شود. رضا بردستانی در پیشنهاد خود آورده است آن گونه که جریده « طوفان » در شماره۳۳۱ به تاریخ۱۶ تیرماه ۱۳۳۸ نگاشته است؛ حضرت آیت الله حاج شیخ غلامرضافقیه خراسانی ـ کوچه بیوکی ـ در ساعت ده صبح جمعه ۱۱ تیرماه ۱۳۳۸ دارفانی را وداع می گوید.
همچنان که همگان دانند شهادت آیت الله حاج شیخ محمد صدوقی(ره) نیز جمعه ۱۱ تیرماه ۱۳۶۱ رخ می دهد و نیز درگذشت دیگر امام جمعه یزد زنده یاد حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد علی صدوقی در روز شنبه ۱۱ تیرماه ۱۳۹۰ حادث می شود.
اخیراً پوستری در فضای رسانه ای استان و کشور منتشر شده مبنی بر گرامیداشت سی هفتمین سالگرد شهادت آیت الله صدوقی و هشتمین سالگرد درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد علی صدوقی و این در حالی است که همین روز یعنی ۱۱ تیرماه ۱۳۹۸ مقارن است با شصتمین سالگرد درگذشت عالم جلیل القدر حضرت آیت الله حاج شیخ غلامرضافقیه خراسانی ـ کوچه بیوکی ـ، که دست برقضا تمامی این عزیزان امامان جمعه و جماعت این استان نیز بوده اند.
حال پیشنهاد می شود به خاندان صدوقی که چنانچه صلاح می دانند مراسم امسال را کامل تر برگزار کنند و در کنار گرامیداشت صدوقی ها، شصتمین سالگرد درگذشت حضرت آیت الله حاج شیخ غلامرضافقیه خراسانی نیز گرامی داشته شود البته در کنار این موضوع می توان این روز یعنی ۱۱ تیر را به عنوان روز« امامان جمعه و جماعت » به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داد که ثبت و ماندگار شود.

خبر جدید  مدیرکل بانوان و خانواده استانداری یزد: زمینه ایده‌پردازی و سرمایه‌گذاری بانوان در عرصه‌های اقتصادی تقویت شود

امامان جمعه و جماعت یزد پانا ۱۱ تیر ماه
منبع :: پیشنهاد یک یزدی برای ثبت ۱۱ تیرماه به عنوان روز « امامان جمعه و جماعت »

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد