2:48:47 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کامل‌ترین عشق به ازدواج منجر می‌شود
کامل‌ترین عشق به ازدواج منجر می‌شود
مدیر گروه مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر گفت: کامل‌ترین عشق، عشقی است که هر سه بعد مثلث به اندازه هم باشند و به ازدواج منجر شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اشکذر، حجت دمیری صبح امروز در سمیناری که با عنوان«فرصتها و پرتگاههای عاطفی» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر برگزار شد، گفت: شخصیت انسان متشکل از شناخت، عاطفه و رفتار است که این سه تأثیر متقابل بر هم دارند.

وی افزود: دیدگاه ما به انسانها به هیجان و عاطفهای بستگی دارد که ما نسبت به آنها داریم و در اینصورت مسلماً شناخت مثبتتری نیز به آن فرد خواهیم داشت.

مدیر گروه مشاوره و روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر اظهار کرد: مثلث عشق از دیدگاه استنربرگ از سه بعد اشتیاق، تعهد و صمیمیت تشکیل شده که اشتیاق به معنای هوا و هوس، صمیمیت به معنای عواطف و احساسات و تعهد به معنای احساس تعلق است.

دمیری تأکید کرد: کاملترین عشق، عشقی است که هر سه بعد مثلث به اندازه هم باشند و به ازدواج منجر شود.

وی در توضیح پرتگاه عاطفی گفت: منظور از این پرتگاه، عشقی است که در آن فقط اشتیاق وجود داشته باشد و ما زمانی در یک رابطه به پرتگاه عاطفی نزدیکتر میشویم که یکی از اجزا را بدون دیگری داشته باشیم.

مدیر گروه مشاوره و روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر با تأکید بر نقش خانوادهها در این زمینه یادآور شد: خانواده میتواند هوش هیجانی را تقویت و بهترین عامل برای کنترل هیجان و عواطف باشد.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۱۲۱/۴۰۶۲


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  9 دی باید به‌عنوان الگو و ارزش حفظ شود

تبليغات
بانک پاسارگاد