11:24:41 - شنبه 11 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کتاب‌هایی برای چاپ حمایت می‌شوند که جریان‌ساز و افق‌گشا باشند
کتاب‌هایی برای چاپ حمایت می‌شوند که جریان‌ساز و افق‌گشا باشند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه کتاب‌هایی برای چاپ حمایت می‌شوند که جریان ساز و افق گشا باشد گفت: امروزه نیازمند فرم‌ها و قالب‌های جدید برای شعر در جهت علاقه‌مندتر کردن نسل جوان هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، مجید جوادیان زاده در نخستین نشست هیات مدیره انجمن شعر و ادب استان یزد شعر را مهمترین رسانه فرهنگی دانست و اظهار داشت: دغدغه زبان اندیشی در هیچ صنفی هنری همچون شاعران وجود ندارد و به همین دلیل شاعران پاسداران زبان هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه برخی از انجمنهای هنری باید بازنگری در فعالیتهایشان داشته باشند خاطرنشان کرد: طرح موضوع مجدد شعر در سطح جامعه مبحثی است که میتواند رسالت اصلی انجمن شعر باشد.

خبر جدید  ‌تسهیلات بانک‌ها باید در تمام نقاط استان یزد پرداخت شود

وی با تاکید بر اینکه جوهره شعر باید حفظ شود افزود: یکی از وظایفی که میتواند در دستور کار انجمن شعر قرار گیرد، در دسترس بودن شعر برای همگان است.

جوادیان زاده خاطرنشان کرد: برنامههای حوزه شعر از قدمت بالایی برخوردار است که در این خصوص میتوان به شکلی فعالیت کرد که فرمها و قالبهای جدید برای شعر در جهت علاقهمندتر کردن نسل جوان در دستور کار این انجمن قرار گیرد.

خبر جدید  طرح بازآفرینی شهری را در یزد برای جذب اعتبارات لازم دنبال خواهیم کرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه جریان سازی یکی از اهداف این اداره کل و انجمنهای مختلف هنری است تصریح کرد: برای اینکه این بخش را بتوانیم بهتر مدیریت کنیم، از چاپ کتابهایی حمایت خواهیم کرد که بتوانند در حوزه فرهنگ و هنر جریان ساز، افق گشا و اثرگذاری مثبتی داشته باشند.

خبر جدید  یزد| اگر قیمتی در بازار حتی یک ریال بیشتر از قیمت مصوب شده باشد برخورد می‌کنیم

وی در پایان توجه به هنر شعر را خدمت به اصل و اساس هنر دانست و گفت: شاعری به نوعی هنر مادر است و اگر ذات هنر را شاعرانگی بدانیم، تبلور اصلی شاعرانگی در شعر است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد