13:08:00 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد، میزبان جشنواره کشوری دانشجو معلمان
یزد، میزبان جشنواره کشوری دانشجو معلمان
یزد – ایرنا – مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان یزد گفت: این دانشگاه در روزهای دهم و یازدهم اردیبهشت ماه میزبان بیست و نهمین جشنواره فرهنگی و اجتماعی دانشجو معلمان سراسر کشور است.

منصور دهقان منشادی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره در بخش های ادبی، پژوهشی و نرم افزار در ۱۱ رشته با شعار افتخار به گذشته ، امید به آینده، ویژه دانشجو معلمان سراسر کشور برگزار می شود.
وی اظهار داشت: رشته های بخش ادبی شامل قصه گویی، نمایشنامه نویسی، سخنوری، شعر، داستان نویسی و فیلمنامه نویسی، بخش پژوهشی و نرم افزار هم در رشته های مقاله نویسی، تلخیص کتاب، تولید نرم افزار، تولید اپلیکیشن و کانال شبکه مجازی قرآنی است.
دهقان منشادی با بیان اینکه مرحله نخست جشنواره یاد شده به صورت استانی در پردیس های دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور برگزار شد افزود: در بخش های یاد شده مجموعا ۲۹۷ اثر به دبیرخانه این جشنواره در این استان شامل ۶۰ اثر در بخش پژوهش ، ۱۷۷ اثر در بخش ادبی و ۶۰ اثر هم در حوزه نرم افزار ارسال شد.
مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان یزد ادامه داد: از آثار واصل شده ۱۰۸ اثر بعنوان اثر برگزیده توسط هیات دواران انتخاب شد که این آثار مجددا مورد بازبینی قرار می گیرند که در نهایت از هر رشته پنج دانشجو خواهر و پنج دانشجوی برادر بعنوان رتبه های برگزیده اول تا پنجم جشنواره معرفی و مورد تجلیل قرار می گیرند.
دهقان منشادی زمینه سازی برای تعالی و اعتلای علمی، هنری و فرهنگی با تاکید بر ساحت های ۶گانه تعلیم و تربیت را هدف برگزاری جشنواره مذکور بیان کرد و گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور مهمانان کشوری و استانی، ۱۱ اردیبهشت ماه برگزار می شود.
تعداد دانشجو معلمان در حال تحصیل دانشگاه فرهنگیان استان یزد ۲ هزار و ۱۰۰ نفر اعلام شده که در ۲ پردیس و یک مرکز وابسته به این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
تاریخچه تأسیس مراکز تربیت‌معلم به سال ۱۳۱۷ در یزد برمی گردد که در این مدت افراد بسیاری دانش‌آموخته شدند و به جامعه تعلیم و تربیت خدمات زیادی ارائه کردند.
تربیت‌معلم در دهه ۸۰ مغفول ماند که خلأ نبود نیروهای ماهر و معلم متخصص در جامعه مشهود بود، اما دوباره دانشگاه فرهنگیان در استان ها ازجمله یزد از سال ۹۱ راه اندازی شد.
دانشگاه فرهنگیان از سال ۱۲۹۷ هجری شمسی در ایران با عنوان « دارالمعلمان» تاسیس شد و در طول یک قرن تغییر نام داد، اما سیاست اصلی آن که تربیت‌معلم است تغییر نکرده است.
در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار دانشجو در ۶۸ واحد دانشگاهی استان یزد تحصیل می‌کنند.
استان یزد بر پایه سرشماری آبان ماه سال ۱۳۹۵، یک‌میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.
۲۰۸۸/ ۶۱۹۷

خبر جدید  امام جمعه یزد، تقویت سیل‌بندها را خواستار شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد