1:09:08 - چهارشنبه 16 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد| اخلاق‌مداری و مردم‌داری دو ویژگی بارز ورزشکاران زورخانه‌ای و باستانی است
یزد| اخلاق‌مداری و مردم‌داری دو ویژگی بارز ورزشکاران زورخانه‌ای و باستانی است
نماینده ولی‌فقیه در استان یزد گفت: اخلاق‌مداری و مردم‌داری دو ویژگی بارز ورزشکاران زورخانه‌ای و باستانی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیتالله محمدرضا ناصری یزدی در آیین افتتاحیه بزرگترین زورخانه کشور در یزد با اشاره به اینکه ورزشهای زورخانهای یکی از ورزشهای اصیل ایران است اظهار داشت: در این ورزش، علاوه بر سلامت جسم، سلامت روح هم مد نظر قرار داشت.

وی خاطرنشان کرد: تزکیه نفس برای ورزشکاران زورخانهای و باستانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود و علاوه بر اینکه به فکر سلامت جسمی خود بودند، به این موضوع هم تاکید ویژهای داشتند.

نماینده ولیفقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: این که ورزشکاران چنین روحیهای داشتند و با نیت و احترام وارد گود ورزش میشدند هم زمینههای بسیار خوبی در جامعه فراهم آورده بود که یکی از این موارد، ترویج اخلاقمداری بود.

ناصری یزدی با بیان اینکه این ورزش معمولا در گذشته سحرها و بعد از نماز شروع میشد ادامه داد: ورزشهای باستانی و زورخانهای با دعا و قرآن و توسل به ائمه اطهار(ع) شروع میشد و آیینهای خاصی داشت و ورزشکاران در حین ورزش به معصومین(ع) متوسل میشدند.

خبر جدید  وزیر علوم در یزد: فاصله ایران در علوم جدید با کشورهای پیشرفته کم است

امام جمعه یزد افزود: در ورزش انسان چند ویژگی به دست میآورد که نخستین مورد آن باز شدن اندیشه و فکر در اثر ورزش و کسب آرامش برای تفکر بهتر و بیشتر بود و همین تفکر زمینه موفقیت وی در کارهایش را فراهم میکرد.

وی ادامه داد: از دیگر ویژگیهایی که ورزشکاران ما از آن برخوردار بودند گذشت و اخلاقمداری و خدمت به مردم جامعه بود و در بین جامعه هم ورزشکاران به عنوان افرادی که دستگیری از نیازمندان میکردند شناخته شده بودند و همین موضوع هم سبب شده بود که به جای قهرمان، ورزشکاران به نام به عنوان پهلوان شناخته میشدند.

خبر جدید  یزد | مجازات جایگزین، شیوه‌ای متعالی در اصلاح مجرمین است

نماینده ولیفقیه در استان یزد با بیان اینکه الان مشاهده میشود که بحث قهرمانی بیشتر مورد اهمیت و توجه است گفت: انشاالله که در ورزشهای امروز هم توجه به ویژگیهای اخلاقی و مدرمداری بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد و افرادی که در ارتباط با ورزشها در کشور و استان مسئولیت دارند، چنین مسائلی را در ورزشهای امروزی جا بیاندازند.

خبر جدید  یزد| نیازمند احیای فرهنگ ملی و اسلامی در کشور هستیم

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد