1:02:06 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد | استفاده از ظرفیت نخبگان بومی راهکار برون رفت از مشکلات کشور است
یزد | استفاده از ظرفیت نخبگان بومی راهکار برون رفت از مشکلات کشور است
رئیس بنیاد ملی نخبگان استان یزد استفاده از ظرفیت نخبگان بومی را راهکار برون رفت از مشکلات کشور در عرصه‌های مختلف دانست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سیدمهدی کلانتری در نشست خبری با خبرنگاران یزد با اشاره به اینکه عملیاتی کردن سند راهبردی کشور در امور نخبگان یکی از وظایف مهمی است که بر عهده بنیاد نخبگان قرار گرفته اظهار داشت: بنیاد نخبگان استان یزد در راستای تحقق این سند و عملیاتی شدن آن تمام تلاش خود را به کار میبندد.

وی با تاکید بر اینکه ضرورت دارد از ظرفیت نخبگان استان یزد به بهترین نحو ممکن استفاده شود عنوان کرد: در شرایط فعلی و مشکلاتی که به وجود آمده، استفاده از این ظرفیت بهترین و مهمترین راهکار برای رفع مشکلات است.

کلانتری با بیان اینکه این بنیاد حمایتهای مختلفی از نخبگان و در راستای بروز و ظهور هرچه بیشتر ظرفیتها و توانمندیهای آنها انجام میدهد خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۰۰ نفر در استان یزد که از جمله مستعدان برتر یزدی هستند تحت حمایت این بنیاد قرار دارند.

رئیس بنیاد نخبگان استان یزد خدمات این بنیاد در ارتباط با نخبگان را گسترده توصیف کرد و افزود: بنیاد نخبگان استان یزد به عنوان اولین بنیاد نخبگان در کشور و همزمان با نخستین سالگرد سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به این استان در ۱۲ دی ماه سال ۱۳۸۷ به بهرهبرداری رسید و فعالیت خود را آغاز کرد.

خبر جدید  ۴۰ درصد والدین شهدای استان یزد در قید حیات هستند

وی با تاکید بر اینکه فعالیتهای این بنیاد در دو عرصه حمایت از افراد نخبه و افراد مستعد برتر طرحریزی شده گفت: تدوین برنامههای فرهنگی و فرهنگساز از دیگر رسالتهای تعیین شده برای بنیاد ملی نخبگان در استان یزد است.

کلانتری ادامه داد: تسهیل مسیر نخبه پروری یکی از مهمترین اهداف و رویکردهایی است که در این بنیاد مورد توجه قرار دارد و به طور قطع باید نسبت به این موضوع با جدیت هرچه بیشتر حرکت داشته باشیم.

خبر جدید  ‌استان یزد در اجرای طرح جامع امور ‌پیشتاز شد

رئیس بنیاد ملی نخبگان استان یزد خاطرنشان کرد: برپایی کارگاههای توانمندسازی و مهارتآموزی یکی دیگر از اقداماتی است که در این بنیاد و با رویکرد توسعه زیست بوم کارآفرینی و اشتغالزایی انجام میشود.

وی افزود: توانمندسازی در سطح دانشگاه و ایجاد زمینه تاثیرگذاری در سطح استان و کشور و همچنین استعداد یابی در سطح دانش آموزان هم از دیگر مواردی است که در راستای حمایت از نخبگان و افراد مستعد برتر در استان یزد انجام میشود.

خبر جدید  ‌دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی در استان یزد افتتاح می‌شود‌

کلانتری استان یزد را یکی از استانهای با ظرفیت بسیار بالای نخبگان در عرصههای مختلف دانست و عنوان کرد: در صورتی که توجه ویژهای به این نخبگان صورت گیرد، قطعا در آینده میتوانیم شاهد بالندگی و پیشرفت هرچه بیشتر کشور با استفاده از ظرفیت این افراد باشیم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان استان یزد خاطرنشان کرد: اجرای طرح دوست علمی با هدف ارائه آموزشهای لازم به دانشآموزان مناطق کم برخوردار و محروم، انجام بازدیدهای تخصصی و فرهنگی متناسب با رشته و علاقه اجتماع نخبگان و برگزاری نکوداشت سرآمدارن ایرانی، از جمله اقدامات انجام شده بنیاد ملی نخبگان در حوزه فرهنگی و فرهنگساز است.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد