11:22:52 - دوشنبه 28 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد الگوی مناسبی در حوزه صلح و دوستی برای شهرهای جهان است
یزد الگوی مناسبی در حوزه صلح و دوستی برای شهرهای جهان است
استاندار یزد با بیان اینکه عامل اصلی در ثبت جهانی یزد منابع انسانی بوده عنوان کرد: این شهر می‌تواند الگوی مناسبی در حوزه صلح و دوستی برای شهرهای جهان باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدعلی طالبی صبح امروز در آیین افتتاحیه نخستین کنفرانس بین المللی شهرهای پایدار جهان اظهار داشت: تبلور ثبت میراث جهانی را در بسیاری از فعالیتها و حرکتهایی که بعد از این اتفاق در شهر یزد روی داد میبینیم و در این همایش هم به آن اشارههایی صورت گرفت.

وی تصریح کرد: مهمترین ویژگی یزد که توانست این شهر را به عنوان شهر جهانی معرفی کند و عاملی اصلی در پایداری شهر یزد هم هست به منابع انسانی آن بر میگردد.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: سرمایه اجتماعی که توانست این شهر را با مولفههای شهرسازی، معماری و علم و فناوری بسازد و این سرمایه اجتماعی تا به امروز هم تداوم پیدا کرده است.

خبر جدید  یزد| دشمن دنبال حذف کردن قرآن کریم از زندگی مردم است

طالبی ادامه داد: در تمام آمارها و بررسیهای پژوهشی، سرمایه اجتماعی یزد یکی از بهترین سرمایههای اجتماعی در سطح کشور بوده و ما تاثیر این سرمایه اجتماعی را علاوه بر بحث اقتصاد، در بحث امنیت این شهر هم میبینیم.

وی بیان کرد: شهر یزد از دیرباز یکی از امنترین شهرهای ایران بوده و تا به امروز یکی از بهترین مولفههای امنیتی در کل کشور را به خود اختصاص داده است.

استاندار یزد افزود: از طرف دیگر این سرمایه اجتماعی یک همزیستی بسیار خوب را در میان ادیان به وجود آورده و از دیرباز مسلمانان، یهودیان و زرتشتیان به شکلی کاملا مسالمتآمیز در کنار هم زندگی میکردند.

خبر جدید  اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان ـ یزد| شیعه شده یمنی: با حمله عربستان به یمن فلسفه حضور خانواده امام حسین (ع) در کربلا را فهمیدم

طالبی گفت: مشخصه شهر یزد که نشات گرفته از این همزیستی مسالمت آمیز بوده، مداراست که میتواند استعداد و ظرفیت آن را داشته باشد که علاوه بر معرفی بهترین پایتخت برای شهرهای پایدار جهان باشد، بهترین پایگاه برای ارسال صلح و دوستی به جهانیان معرفی شود.

وی خاطرنشان کرد: شهر یزد امروز هم در بحث علم سرآمد کشور است و ۲۵ سال پیاپی این استان صدرنشین کنکور در کشور است و یکی از استانهایی به حساب میآییم که بالاترین درصد دانشجو با مراکز علمی و دانشگاهی را به خود اختصاص دادهایم.

خبر جدید  امام‌جمعه یزد: اگر حضور ایران در سوریه نبود امروز باید با داعش در داخل کشور می‌جنگیدیم

استاندار یزد ادامه داد: در این مسیر از ایدهها، نظرات و پیشنهادهایی که در کلاس جهانی برای پایداری این شهر میتواند مطرح شود استقبال میکنیم و امیدواریم این کنفرانس به تبادل تجربیات کمک کند و از نظرات افرادی که در این مسیر گام برداشتند استفاده کنیم.

وی به افتتاح دفتر منطقهای یونسکو در استان یزد به عنوان نخستین دفتر منطقهای یونسکو در ایران اشاره کرد و افزود: این اقدام نشان دهنده ظرفیتهای بسیار بالایی است که یزد در حوزه جهانی دارد و قطعا میتواند عامل خوبی برای معرفی و ارتباط بیشتر یزد با شهرهای جهانی باشد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد