14:26:57 - چهارشنبه 23 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد الگوی کشوری در زمینه فرهنگ مدارا و اخلاق‌مداری شود
یزد الگوی کشوری در زمینه فرهنگ مدارا و اخلاق‌مداری شود
معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری با اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد گفت: یزد الگوی کشوری در زمینه فرهنگ مدارا و اخلاق‌مداری شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمود عباسی صبح امروز در آیین افتتاحیه نخستین دفتر نمایندگی کمیسیون ملی یونسکو در استان یزد اظهار داشت: ما یونسکو را در یزد به ثبت نرساندهایم بلکه یزد را در یونسکو به عنوان اولین شهر خشتی جهان و یکی از استوانههای فرهنگی و تمدنی جهان که میراث مشترک بشریت است ثبت کردهایم.

معاون حقوق بشر و امور بینالملل وزارت دادگستری با اشاره به اینکه این یک پیام مشترک برای تمام جهانیان است گفت: در ورای خشت و آب و گل این شهر، یک فلسفه و حکمتی نهفته که ما آن را در یونسکو به ثبت رساندیم و آن حکایتگر تمدن درخشانی است که پیشینیان ما برایمان به یادگار گذاشتهاند.

وی تصریح کرد: این شهر باید به عنوان جهانشهر بایستی فرهنگ مدارا، فرهنگ اخلاقمداری و شهروندی را گسترش، بسط و آموزش بدهد و ما در وهله نخست نیازمند آن هستیم که در درون مرزهای جغرافیایی استانمان به عنوان یک الگو مطرح شویم.

خبر جدید  صادرات فولاد آلیاژی ایران از ۷۳ هزار تن در سال عبور کرد

عباسی گفت: باید به ترویج فرهنگ صلح و فرهنگ و حقوق شهروندی بپردازیم و این موازین را به عنوان مبنایی درست ترویج کنیم و فرهنگ مدارا را در بین خودمان تبیین نماییم.

معاون یزدی وزارت دادگستری ادامه داد: ایجاد دفتر نمایندگی در یزد را به عنوان یک الگو و نمونه برای سایر استانها در نظر داشت و زمینهای را فراهم کنیم تا نشان دهیم این استان و مردم آن شایستگی لازم را برای تبدیل به نشانهای برای ترویج فرهنگ صلح و مدارا در بین مردم باشیم.

خبر جدید  یزد | طرح دادگستری محلات در مهریز اجرا می‌شود

بهمن نامور مطلق معاون مطالعاتی کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران هم در این نشست اظهار داشت: با گذر زمان و پارادایمها، معنا و صورت توسعه شکل جدید به خود میگیرد و امروزه با وجود شکلهای صنعت و اقتصاد فعلی، ما دارای یک سری معانی جدید از جمله شهر فرهنگی و خلاق و همچنین اقتصاد خلاق و فرهنگی هستیم.

وی با اشاره به اینکه این معانی دروازههای جدیدی برای توسعه هستند گفت: برای رسیدن به یک منطقه خلاق و فرهنگی باید از شهرهای یادگیری و هوشمند گذر کرد که خوشبختانه در شهر یزد تمهیداتی در این زمینهها دیده شده است.

معاون مطالعاتی کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران به مرکز خلاقیت شهرداری یزد اشاره کرد و افزود: همه این موارد نوید آیندهای درخشان برای آینده یزد است و باید به صنعت با معنای جدید خود در استان یزد توجه داشته باشیم و به ظرفیتهای فرهنگی در این حوزه به صورت ویژه توجه کنیم.

خبر جدید  انجمن معتادان گمنام استان یزد هیچ منبع مالی ندارد

نامور مطلق خاطرنشان کرد: یکی از بهترین کارهایی که در شهر یزد باید صورت داد، این است که فرصتسازی در سطح شهر یزد، فرصتگیری از سطوح ملی و بینالمللی و حفاظت از فرصتها را در هر دو سطح انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه این دفتر میتواند زمینه تحقق اهداف بسیاری در ثبت جهانی یزد را فراهم کند گفت: بارقههای اولیه ایجاد این دفتر در شهر یزد توسط دکتر جمالینژاد شهردار پیشین یزد به وجود آمد و پیگیریهای خوبی در زمان وی انجام شد.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد