11:46:09 - چهارشنبه 13 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد | تمام حمایت‌ها از واحدهایی که برای اتباع بیگانه اشتغال ایجاد می‌کنند قطع می‌شود
یزد | تمام حمایت‌ها از واحدهایی که برای اتباع بیگانه اشتغال ایجاد می‌کنند قطع می‌شود
استاندار یزد با انتقاد از اینکه برخی واحدها تسهیلات دریافت می‌کنند اما اشتغالشان را به اتباع بیگانه می‌سپارند گفت: تمام حمایت‌ها از واحدهایی که برای اتباع اشتغال ایجاد می‌کنند قطع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدعلی طالبی امشب در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان یزد اظهار داشت: در رابطه با بحث پیگیری که برای اعتبارات ملی باید صورت گیرد دستگاه با جدیت دنبال باشند و گزارش پیگیریهای خود را به استانداری ارائه کنند.

وی خاطرنشان کرد: عملکرد ۹۷ ما مبنای تخصیص اعتبار ۹۸ هم هست و باید نسبت به این موضوع توجه ویژهای داشت باشیم به ویژه اینکه برش شهرستانی هم تا پایان سال ارائه شود و فرمانداران هم پیگیری ویژهای برای جذب اعتبارات داشته باشند.

استندار یزد با بیان اینکه در بحث کارورزی انتظار داشتیم که دستگاهها جدیتر حرکت کنند گفت: اطلاع رسانی مناسبی در این زمینه باید صورت میگرفت که ظاهرا از سوی صدا و سیما این اطلاعرسانی به درستی انجام نشده است.

خبر جدید  ‌عضو مجلس خبرگان رهبری: مدعیان انقلابی‌گری در سال ۸۸ دل به طاغوت بسته بودند‌

طالبی در برنامههای سال آینده باید چند موضوع مورد توجه باشند عنوان کرد: تاکید و اولویت ما حفظ اشتغال موجود است و باید از طریق تامین سرمایه در گردش و رفع موانع تولید اشتغال موجود را حفظ کنیم.

وی افزود: سهم واحدهای دانش بنیان، استرات آپها، واحدهای خدماتی و خدمات برتر در حوزه گردشگری و جاهایی که میتواند ارزش افزوده خوبی برای استان ایجاد کند را باید پیگیری کنیم.

استاندار یزد تصریح کرد: دیروز دانشگاه یزد طرح فرصت کاری را ارائه داد که طرح بسیار خوبی است و میتواند زمینه آشنایی دانشجویان با اشتغال در واحدهای مختلف اداری، صنعتی و بخش خصوصی را فراهم کند.

خبر جدید  صدور پروانه ساختمانی در استان یزد جمع‌سپاری می‌شود

طالبی با بیان اینکه این طرح باید مورد تاکید کارگروه اشتغال باشد که با جدیت و همکاری بخش خصوصی و دانشگاه دنبال شود گفت: ابتدای سال آینده هم لازم است در حوزه معاونت سیاسی و در راستای برخورد جدی با واحدهایی که اشتغال برای اتباع بیگانه ایجاد میکنند نشستی برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی خاطرنشان کرد: هر گونه حمایتی که از اشتغال در این بخش صورت میگیرد باید قطع شود؛ در ارتباط با این واحدها و میزان اشتغال ایجاد شده ارزیابی باید صورت میگرفت که نگرفت.

استاندار یزد تصریح کرد: در بحث گلخانهها اشتغال به سمت اتباع بیگانه رفته و اگر قرار است که به این ترتیب اشتغال ایجاد کنیم همان بهتر که حمایت ما روی واحدها و مراکزی که اشتغال برای نیروهای بومی به ویژه فارغ التحصیلان ایجاد میکنند باشد.

خبر جدید  ۱۰۰ درصد مواد اولیه تولید کاغذ در یزد وارداتی است

طالبی تصریح کرد: در بحث تخصیص زمین و سایر حمایتها هم باید این توجه را داشته باشیم که تسهیلات و زمین و هر نوع حمایتی که از واحدها انجام میشود بر اساس نیاز اشتغال استان اختصاص داده شود.

وی خاطرنشان کرد: لازم است بانک به روزی از فارغالتحصیلان بیکار دانشگاهی داشته باشیم که بتوانیم در طول سال آینده ارزیابی کنیم چقدر در ایجاد اشتغال برای این افراد موفق بودیم.

استاندار یزد ادامه داد: جشنواره هایی را باید برای تقدیر از ایدههای برتر در حوزههای اشتغالزایی برگزار و ایدههای کارآفرینی را در سطح استان یزد تشویق کنیم.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد