12:36:59 - چهارشنبه 15 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد جهانی در انتظار آبادانی و پیشرفت – احمد جعفری ندوشن
یزد جهانی در انتظار آبادانی و پیشرفت – احمد جعفری ندوشن
یزد – ایرنا – پس از کش و قوس های فراوان بالاخره شهردار منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تاریخی یزد از سوی وزارت کشور مورد تائید قرار گرفت و فعالیت کاری خود را در این نهاد عمومی غیر دولتی آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، فعالیت های کاری و عمرانی شهرداری یزد که مدتی بدون شهردار و با سرپرستی اداره می شد امروز در انتظار برنامه ریزی و تصمیمات صحیح و اصولی است.
با توجه به اینکه بسیاری از برنامه های شهرداری به انتخاب شهردار جدید گره خورده بود؛ انتظار است در اجرای و انجام این طرح ها و برنامه ها تسریع و در مدیریت شهری، ساختار و مبلمان شهری تحول اساسی ایجاد شود.
بررسی نیازها و مطالبات مردم در حوزه شهری، رسیدگی به مشکلات شهر و مردم، بهبود فضای سبز، بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی از موضوعاتی است که بیش از گذشته باید به آن توجه شود.
در حوزه ساخت و ساز نیز مشکلات عدیده ای وجود دارد و برخی قوانین دست و پاگیر، مانع این بخش است که این روند علاوه بر اینکه درآمد شهرداری را کاهش می دهد؛ موجب سردرگمی مردم نیز شده و لازم است شهرداری و شورای شهر به این مسایل توجه ویژه تری داشته باشند.
با توجه به دمای بالای هوا در شهر یزد در فصل تابستان و پناه آورده اغلب مردم به بوستان ها و فضای سبز شهری در این فصل، می طلبد شهرداری نسبت به گسترش فضای سبز و مکان های تفریحی اقدام موثر تری داشته باشد.
علاوه بر آن لازم است نسبت به وضعیت فضای سبز فعلی نیز تجدید نظری صورت گیرد؛ فضای سبزی که علی رغم کمبود منابع آبی، فقط آب می بلعد، زیبایی لازم ندارد و ثمر و حتی سایه ای را به شهروندان هدیه نمی دهد.
توجه به میراث فرهنگی، آثار و بناهای تاریخی و ارائه خدمات بهتر در بافت تاریخی از جمله مسایلی است که می توان با همکاری متولیان امر دنبال کرد و شهری را در شان جهانی آباد کرد.
مشارکت شهرداری یزد در سرمایه گذاری و اجرای طرح ها و پروژه های بزرگ شهری نیز می تواند به آبادانی شهر کمک شایانی بکند و این کار با همت شهرداری و کمک و مشارکت دولت و بخش خصوصی امکان پذیر است.
گذشته از بومی و غیربومی بودن شهردار جدید لازم نسبت به شناخت نیازها و مشکلات شهر اقدام فوری صورت گیرد و این کار با چندین نشست تخصصی با مسئولان، صاحب نظران و کارشناسان شهری و بازدیدهای میدانی فوق العاده امکان پذیر است.
همدلی و وحدت میان اعضای شورای اسلامی شهر و کنار گذاشتن اختلافات نیز می تواند به حل بسیاری از مشکلات و توسعه و آبادانی شهر کمک کند و شهردار را در اجرای برنامه هایش یاری رساند.
امیدواریم شهردار جدید با تعامل، همفکری و همدلی همه بخش ها بتواند گام موثر و اساسی تری در جهت حل مشکلات شهر بردارد و شهری در شان جهانی داشته باشیم.
غلامعلی سفید رئیس شورای شهر یزد ۲۲ اردیبهشت ماه به ایرنا گفت: با صدور حکم داور نظری اردبیلی از سوی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، وی به عنوان شهردار یزد انتخاب شد.
وی افزود: صورتجلسه شورای شهر در مورد سومین گزینه شهردار پیشنهادی حدود ۲۵ روز قبل به وزارت کشور ارسال شده بود.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به وصول پاسخ مثبت استعلام و تکمیل مراحل قانونی، حکم شهردار از سوی وزیر کشور صادر و امروز به استان ابلاغ شد.
نظری اردبیلی ۲۴ فروردین سال ۱۳۹۸ در یکصد، چهل و ششمین نشست شورای شهر یزد با ۶ رای موافق و پنج رای مخالف شورا، به عنوان شهردار منتخب یزد معرفی شد.
وی فارغ التحصیل مهندسی از دانشگاه تربیت مدرس و کارشناس ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه تهران در گرایش برنامه‌ریزی استراتژیک است.
حدود ۶۰ درصد جمیعت یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفری استان یزد در مرکز این استان زندگی می کنند و شورای شهر یزد ۱۱ عضو دارد.
۶۱۹۸/ ۲۰۴۷/

خبر جدید  اردوی تیم ملی فوتوالی کشور در اردکان به پایان رسید


منبع :: یزد جهانی در انتظار آبادانی و پیشرفت – احمد جعفری ندوشن

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد