12:57:32 - دوشنبه 22 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد| دستگاه‌های ذی‌ربط برای برطرف کردن مشکل تصفیه‌خانه فاضلاب شاهدیه اقدام کنند
یزد| دستگاه‌های ذی‌ربط برای برطرف کردن مشکل تصفیه‌خانه فاضلاب شاهدیه اقدام کنند
فرماندار یزد با بیان اینکه دستگاه‌های ذی‌ربط برای برطرف کردن مشکل پشه و تصفیه‌خانه فاضلاب شاهدیه اقدام کنند گفت: وجود پشه و بوی بد سبب نارضایتی مناطق مسکونی نزدیک به تصفیه‌خانه فاضلاب شاهدیه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سید محمد رستگاری در نشست بررسی برطرف کردنمعضل پشه و تصفیهخانه فاضلاب که در شورای شهر شاهدیه برگزار شد با اشاره به اینکه همه دستگاههای ذیربط باید تمام تلاش خود را برای برطرف کردناین مشکل بهکار بگیرند اظهار داشت: این مسئلهای نیست که بتوان با برگزاری جلسات، آن را حل و فصل کرد بلکه نیازمند اقدامات عملی و جدی در راستای برطرف کردنمعضل پشه و تصفیه خانه فاضلاب منطقه شاهدیه است.

فرماندار یزد یکی از دلایل وجود مشکلات در منطقه شاهدیه را رها شدن آب حاصل از تصفیهخانه فاضلاب دانست و افزود: در گذشته نشستی در راستای برطرف کردنمشکلات این منطقه برگزار شده ولی به دلیل عدم استفاده از پساب، سبب ایجاد کانون پشه در این منطقه و بروز معضلات جدی شده است.

وی خاطرنشان کرد: چیزی که به نظر میرسد این است که مشکلات در منطقه شاهدیه و تصفیهخانه فاضلاب شهر یزد هر ساله است که علاوه بر سمپاشی، باید به فکر جابهجایی آن به کیلومترها دورتر از مناطق مسکونی بود.

رستگاری با اشاره به اینکه وجود پشه و بوی بد فاضلاب مشکلات بسیاری را برای ساکنین نزدیک به تصفیه خانه فاضلاب به وجود آورده است تصریح کرد: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد برطرف شدن مشکلات این مناطق باشیم.

تصفیه خانه فاضلاب، آرامش مردم شاهدیه را برهم زده است

سید علی میر نژادشهردار شاهدیه در این نشست با بیان اینکه تصفیهخانه فاضلاب مشکلات بسیاری را برای ساکنین شاهدیه به وجود آورده گفت: منطقه شاهدیه سالهای سال است که به صورت باغشهری توسط مردم ایجاد و در حال زندگی با آرامش بودند که متاسفانه با راهاندازی این تصفیهخانه، این آرامش از بین رفته و مردم با مشکلات عدیدهای روبهرو شدهاند.

خبر جدید  ورود ادعاهایی برای رد شهردار تایید شده یزد

وی رها شدن و جمع شدن آبها را علت اصلی به وجود آمدن پشه در منطقه شاهدیه دانست و اضافه کرد: در تلاش هستیم که با همکاری دستگاههای ذیربط بتوانیم هر چه سریعتر مشکلات این منطقه را برطرف و آرامش گذشته را به آن بازگردانیم.

مردماز وضعیت نامناسب تصفیهخانه فاضلاب به تنگ آمدهاند

حجتالاسلام محمود دهقان نیری در این نشست با بیان اینکه مشکل پشه و بوی نامطبوع حاصل از تصفیهخانه فاضلاب یزد هر ساله در شاهدیه وجود دارد اظهار داشت: با توجه به اینکه وجود پشهها سبب انتقال میکروب و ایجاد بوی تعفن است، باید به شکلی برنامهریزی و مشکلات آن برطرف شود.

امام جمعه شاهدیه با اشاره به اینکه مردم منطقه شاهدیه در تابستان سال گذشته مشکلاتشان بیش از پیش مشهود بود افزود: سال گذشته مردم مناطق شاهدیه با توجه به بوی بدی که از تصفیهخانه فاضلاب پراکنده میشد، مجبور به خاموش کردن کولرهایشان بودند که باید دید تا چه زمانی این وضعیت ادامه دارد و اینکه مردم تا چه زمانی این وضعیت را تحمل میکنند.

وی با بیان اینکه مردم منطقه شاهدیه از وضعیت نامناسب تصفیهخانه فاضلاب به تنگ آمدهاند تصریح کرد: مردم شاهدیه با شرایط بسیار سختی به علت وجود بوی تعفن و پشه با مشکلات بسیاری روبهرو هستند و حق دارند که نسبت به این وضعیت اعتراض داشته باشند.

دهقان نیری با طرح این سوال که اگر زمینه استفاده از پساب وجود ندارد پس چرا این تصفیهخانه راهاندازی شده است؟ گفت: اگر این تصفیهخانه برای استفاده مناسب راهاندازی شدهباید تمام مراحل آن را پیگیری و دنبال کنند که بتوانند از آن بهترین استفاده را ببرند.

خبر جدید  عدم توانایی قشر ضعیف برای خرید گوشت گرم مردم را به سمت گوشت منجمد سوق داده است

امام جمعه شاهدیه در پایان به مشکلات ناشی از رها شدن آبهای حاصل از فاضلاب اشاره و خاطرنشان کرد: این رهاسازی سبب ایجاد دریاچهای در کویر یزد شده که مرغهای هوایی را نیز فریب میدهد و به این مناطق میکشاند که موجب بیماریهای بسیار و انتقال آن به سراسر کشور میشود.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد