۱۹:۴۱:۰۵ - شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد| روزانه دو تا سه نفر برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری مراجعه می‌کنند
یزد| روزانه دو تا سه نفر برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری مراجعه می‌کنند
مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد با بیان اینکه روزانه دو تا سه نفر برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری مراجعه می‌کنند گفت: سرمایه گذارانی از اتریش اقدام به سرمایه گذاری در یزد کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سید مصطفی فاطمی امروز در نشست مجمع نمایندگان استان با اشاره به پتانسیل بسیار خوب یزد در بحث گردشگری به واسطه تفاوتهای ساختار جغرافیایی و فرهنگی دارد بیشتری پتانسیل را در بین استانهای کشور در حوزه گردشگری دارد که هنوز به خوبی شناخته نشده است اظهار داشت: با بیان اینکه استان یزد به لحاظ تفاوتهای ساختار جغرافیایی و فرهنگی، پتانسیلهای بسیار خوبی در بحث گردشگری دارد که متأسفانه خیلی خوب روی آن کار نشد اظهار داشت: در حوزه گردشگری در سال گذشته ۱۲۹ پروژه گردشگری به بهره برداری رسیده که نسبت به مدت مشابه ۳۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد با اشاره به اینکه اولین سرمایه گذاری خارجی در حوزه گردشگری را در استان یزد داشتیم گفت: این سرمایه گذاران از کشور اتریش بودند که دو هتل و چند خانه تاریخی را خریداری کردند.

وی خاطرنشان کرد: در شرایطی که تعداد گردشگران خارجی در کل کشور در یک سال گذشته کاهش داشته ولی در دو ماهه نخست امسال با رشد ۴۰ درصدی مواجه بوده و همچنین نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش را در گردشگران داخلی روبهرو بودیم.

فاطمی با بیان اینکه به منظور تنوع بخشی در حوزه گردشگری تعدادی از کمیتههای گردشگری تشکیل شد که به صورت تخصصی در حوزههای مختلف فعالیت داشته باشند تصریح کرد: این کمیتهها در حوزههای گردشگری تجاری، ورزشی، سلامت، طبیعت گردی، ادبی، فرهنگی، خوراک، الکترونیک فعالیت میکنند و همینطور ۱۰ هسته در استان برای کشورهای هدف که شامل هسته چین، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه، اروپای شرقی، اسکاندیناوی و هند و آسیای غربی تشکیل شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد افزود: شناسایی این هستهها ابتکار استان یزد بود که در کشور نیز این کار در حال انجام است و در نهایت هم سه هسته چین، اسپانیا و هند را به استان یزد واگذار کردند.

وی روند سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در استان یزد را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: به طور میانگین در هر روز دو تا سه نفر برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در استان یزد داریم ولی مشکلات در این حوزه وجود دارد.

فاطمی اضافه کرد: چون عمده سرمایه گذاران علاقهمند به سرمایه گذاری در بافت تاریخی هستند با محدودیت و مشکلاتی در بحث زمین مواجه هستیم و میزان زمینی که بافت تاریخی وجود دارد بسیار کم است و هر چقدر فاصله از بافت تاریخی بیشتر شود، تمایل برای سرمایه گذاری کاهش پیدا میکند و برای همین است که سرمایه گذاران در داخل بافت اقدام به خرید ملک میکنند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد در پایان عدم شرایط تامین مالی بلند مدت در قالب تسهیلات، پایین بودن سقف اعتبارات در اعطای تسهیلات از سوی بانکها و همچنین کمبود زمین را از جمله مشکلاتی عنوان کرد که در حوزه گردشگری در بحث سرمایه گذاری وجود دارد.

انتهای پیام/ن


منبع :: یزد| روزانه دو تا سه نفر برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری مراجعه می‌کنند

تبليغات
بانک پاسارگاد