11:58:37 - سه‌شنبه 18 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد صاحب کرسی «نمایندگی یونسکو» می‌شود
یزد صاحب کرسی «نمایندگی یونسکو» می‌شود
به گزارش ایکنا از یزد، بهمن نامور مطلق، مدیر گروه فرهنگ و هنر کمیسیون ملی یونسکو ۲۷ شهریورماه در جلسه با شهردار یزد که در محل مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری یزد برگزار شد، از ایجاد کرسی یونسکو در این شهر جهانی پس از انجام کارهای مقدماتی آن در آینده­‌ای نزدیک خبر داد.وی ایران […]

یزد صاحب کرسی «نمایندگی یونسکو» می‌شود

به گزارش ایکنا از یزد، بهمن نامور مطلق، مدیر گروه فرهنگ و هنر کمیسیون ملی یونسکو ۲۷ شهریورماه در جلسه با شهردار یزد که در محل مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری یزد برگزار شد، از ایجاد کرسی یونسکو در این شهر جهانی پس از انجام کارهای مقدماتی آن در آینده­‌ای نزدیک خبر داد.
وی ایران را کشوری شگفت انگیز دانست که تنوع جغرافیایی و فرهنگی بسیاری دارد و از همه نظر در دنیا بی‌نظیر و به تنهایی به اندازه کل اروپا صاحب اثر است.
نامور مطلق یادآور شد: یونسکو فقط در تهران نمی‌تواند این آثار را مدیریت کند و باید پایگاه‌های متعددی در ایران داشته باشد.
وی کمیسیون ملی یونسکو در ایران را صاحب پنج گروه اداری مالی، فرهنگ، رسانه، علوم اجتماعی، علمی و آموزشی معرفی کرد که در یونسکو پاریس هم به همین شکل وجود دارد.
مدیر گروه فرهنگ و هنر کمیسیون ملی یونسکو در ایران معنی یونسکو را آموزش، فرهنگ و علم دانست و گفت: ما ۱۰ کمیته ملی از جمله آب، اخلاق، میراث و … داریم.
وی همچنین از کرسی‌هایی نام برد که می‌توان در نقاط مختلف کشور پراکنده کرد و در آنجا نگه داشت.
نامور مطلق از وجود تعدادی باشگاه مثل جوانان، گردشگری و محیط زیست در کمیسیون ملی یونسکو یاد کرد و افزود: اگر این باشگاه­‌ها در یزد ایجاد شوند، جنبه جهانی داشته و به گردشگری کمک شایانی می‌کنند، ضمن اینکه می‌توان نهادسازی هم با آن انجام داد.
مهدی جمالی نژاد، شهردار یزد نیز در این جلسه با اظهار امیدواری گفت: ان‌شاءالله یزد اولین شهر در کشور خواهد بود که دفتری از یونسکو در آن راه‌اندازی می‌شود.
ونوس عامری، عضو شورای اسلامی شهر یزد نیز در این جلسه گفت: از بعد از جنگ جهانی دوم که سازمان ملل کارش را شروع کرد و همه دنیا آرمان‌هایشان را در این ساختمان یافتند، شاید از معدود نهادهای آن که موفق شد آرمان‌های بشر را محقق کند، یونسکو بود و کارها و خدمات بزرگی را در زمینه فرهنگ جهانی انجام داده و می‌دهد.
سیدمصفی فاطمی فیروزآبادی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد نیز در خصوص مفاخر، یزد شهر نساجی سنتی و یزد شهر دوستدار کودک که محورهای آن نیز آماده است، سخنانی ایراد کرد.
جعفر امین مقدم، مدیر مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری یزد نیز اظهار کرد: درخواست نمایندگی از یونسکو با محوریت شهرداری یزد خواهد بود تا علاوه بر تسهیل‌گری بتوان استانداردهای یک شهر جهانی را رعایت کرد.

خبر جدید  نشست آموزشی مربیان مدرسه قرآنی زندان مرکزی یزد برگزار شد

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد