8:46:50 - دوشنبه 17 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد ظرفیت پیوستن به شبکه جهانی شهرهای خلاق را دارد
یزد ظرفیت پیوستن به شبکه جهانی شهرهای خلاق را دارد
به گزارش خبرنگار مهر، بهمن نامورمطلق در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد با اشاره به ماموریت‌های یونسکو اظهار داشت: یونسکو ماموریت‌هایی از جمله هم‌افزایی و تبادل اطلاعات و تجربیات، هماهنگ‌سازی و هنجارسازی در سطح کلان بین کشورها، اقوام و ملت‌ها و بسیاری از ماموریت‌های فرهنگی دیگر را دنبال می کند. وی بیان کرد: ما […]

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن نامورمطلق در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد با اشاره به ماموریت‌های یونسکو اظهار داشت: یونسکو ماموریت‌هایی از جمله هم‌افزایی و تبادل اطلاعات و تجربیات، هماهنگ‌سازی و هنجارسازی در سطح کلان بین کشورها، اقوام و ملت‌ها و بسیاری از ماموریت‌های فرهنگی دیگر را دنبال می کند.

وی بیان کرد: ما امیدواریم بتوانیم تجربیات کشور خود را در اختیار سایر کشورها قرار دهیم و از تجربیات سایر کشورها نیز برای بهبود وضعیت فرهنگی کشور خود استفاده کنیم.

نامورمطلق تاکید کرد: همه تلاش ما این است که با انتقال تجربیات میان کشور خود و سایر کشورها بتوانیم فاصله میان کشورها را کاهش دهیم.

خبر جدید  اخبار 20:00 چهارشنبه 9 اسفند 1396 یزد

مدیر گروه فرهنگ و هنر کمیسیون ملی یونسکو در ایران با اشاره به اینکه کمیسیون‌های ملی از نهادهای اجرایی یونسکو به شمار می روند، افزود: ایران از کمیسیون‌های فعال به شمار می رود و نشان داده ایم که می توانیم در این حوزه سرمایه گذاری کرده و در این نهاد بین المللی موثر عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهر محل خلاقیت و شهر خلاق یکی از شعارهای یونسکو است، عنوان کرد: استان یزد داوطلب نخستین نماینده کمیسیون ایران در استان‌ها است که توسعه پایدار شهری، صیانت از محیط ‌زیست، حفظ تنوع فرهنگی و توجه به فرهنگ، جوانان و اخلاق از فعالیت‌های اصلی این کمیسیون است.

خبر جدید  امنیت امروز ما سپری در برابر فشارهای دشمنان است

نامور مطلق خاطرنشان کرد: در یونسکو شبکه‌ای از شهرهای خلاق ایجاد شده که این شبکه نزدیک به ۱۸۰ شهر فعال در زمینه‌های موسیقی، سینما، صنایع ‌دستی، صنایع غذایی، طراحی، ادبیات و رسانه در بر گرفته و شهرهای دارای این ویژگی می توانند به این شبکه بپیوندند.

وی عنوان کرد: از کشور ما در حال حاضر دو شهر رشت و اصفهان در شبکه شهرهای خلاق یونسکو قرار گرفته اند که امیدواریم با ظرفیت های شگفت انگیزی که در شهرهای مختلف ایران وجود دارد، بتوانیم شهرهای بیشتری را در این شبکه داشته باشیم.

خبر جدید  از مسجد تنها برای اقامه نماز استفاده می‌شود

نامور مطلق همچنین با اشاره به فعالیت باشگاه‌هایی نظیر باشگاه جوانان، گردشگری، محیط زیست و … در کمیسیون ملی یونسکو اظهار داشت: امیدواریم با توجه به جهانی شدن شهر یزد، شاهد راه‌اندازی این باشگاه‌ها در یزد نیز باشیم زیرا معتقدیم می تواند کمک ویژه ای به بحث گردشگری یزد داشته باشد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد