۱۸:۳۵:۳۹ - یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد | وابستگی به واردات آفت تولید و صنعت است
یزد | وابستگی به واردات آفت تولید و صنعت است
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه وابستگی به واردات آفت تولید و صنعت است، بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های داخلی در خودکفایی تجهیزات و ماشین آلات تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیتالله محمدرضا ناصری یزدی در نشست تفسیر قرآن هفتگی خود با اشاره به اینکه در ارتباط با مسائل اقتصادی و برنامهریزی باید با جدیت حرکت کنیم اظهار داشت: ما اگر بخواهیم روی پای خودمان بایستیم و آقای خودمان باشیم، باید از تواناییهای خودمان استفاده کنیم، خودمان را بشناسیم و به درک صحیحی از خود برسیم.

وی افزود:باید برنامهریزی لازم صورت گیرد که هر تشکل و نهاد دولتی و غیر دولتی در هر بخشی برای خود یک اتاق فکر داشته باشد وبا استفاده از نظریات افراد با تجربه و کاردان و خوش فکر، زمینه رفع مشکلات و تحقق پیشرفت خود را فراهم کند.

امام جمعه یزد عنوان کرد: الان یکی از مشکلات که در حوزه برخی صنایع وجود دارد این است که افرادی با تکیه بر وام و تسهیلات اقدام به راهاندازی کارخانه کرده و تمام تجهیزات و مواد اولیه خود را هم از خارج کشور وارد میکنند.

ناصری یزدی افزود: این موضوع سبب میشود که هر وقت کارخانه وی با کمبود یا مشکلی روبرو باشد باز هم مجبور به واردات باشد و هیچ زمانی روی پای خود نمیتواند بایستد، به همین دلیل هم اگر روزی تحریمی برای این واحد به وجود آید، ورشکست میشود و تعداد زیادی کارگر را هم بیکار میکند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: این چه کاری است که ما همیشه خودمان را وابسته به دیگران بدانیم، شاید برای ابتدای کار مجبور باشیم بخشی از نیازمان را وارد کنیم ولی این نباید همیشگی باشد، باید سعی کنیم ماشین آلات، مواد اولیه و تجهیزاتی که نیاز داریم را کم کم خودمان تولید کنیم و به این وسیله جلوی وابستگی را بگیریم.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از مسائلی که حتما در واحدهای تولیدی باید به آن توجه شود این است که ما نباید منتظر دولت باشیم که دولت به ما وام و تسهیلات بدهد، بهترین کار این است که اگر نداریم و نمیتوانیم به تنهایی کاری را شروع کنیم، با افرادی شریک شویم و به کمک آنها کار را شروع کرده و به پیش ببریم.

امام جمعه یزد تصریح کرد: در کشور ما این ظرفیت و توانایی به وفور وجود دارد که دستگاهها و ماشین آلات مورد نیاز تولید و صنایع در داخل تولید شود و اگر از نخبگان حمایت لازم صورت گیرد، قطعا آنها میتوانند نه تنها آن دستگاه و تجهیزات بلکه نمونههای پیشرفتهتر و با کیفیت بالاتری را تولید کنند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد