2:53:02 - چهارشنبه 10 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد| وزارت خارجه بیش از پیش نسبت به معرفی ارزش‌های انقلاب به جهانیان تلاش کند ‌
یزد| وزارت خارجه بیش از پیش نسبت به معرفی ارزش‌های انقلاب به جهانیان تلاش کند ‌
نماینده ولی فقیه در استان یزد خواستار معرفی بیش از پیش ارزشهای انقلاب اسلامی ایران به جهانیان از سوی وزارت امور خارجه شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیتالله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در یزد با اشاره به اینکه احساس میشود که نتوانستیم در کشورهای دیگر ایران اسلامی را بشناسانیم اظهار داشت: برخی از کشورها از دور ایران را میشناسند که نیازمند فکری است که بتوانیم این انقلاب عظیم که نیتهای پاک و فرازهای بزرگ اسلامی دارد را به سراسر جهان معرفی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه رسانههای معاند به دنبال تخریب کردن چهره ایران اسلامی در بین ملتهای جهان هستند افزود: صهیونیستها، آمریکاییها و همپیمانانشان در رسانههایشان ایران اسلامی را یک ملت عقب مانده و هم قرین با تروریستها معرفی میکنند و این در حالی است که ما یک ملت متدین، پیشرفته، مهربانتر از همه ملتها نسبت به مردم، دارای خوی صلح آمیزی و ایثارگری نسبت به خود و مردم مستضعف دنیا و دیگر صفات شایسته هستیم.

امام جمعه یزد اضافه کرد: ضرورت دارد که سفارتخانههای جمهوری اسلامی در خارج نسبت به معرفی ایران تلاش کنند که شاید هزینههایی هم داشته باشند که هیچ اشکالی برای آگاهی مردم دنیا از فعالیتهای ایران اسلامی ندارد.

وی ادامه داد: نمونه این کار در زمانی که امام خمینی(ره) در نجف حضور داشتند اتفاق افتاد که لوسین ژرژ، خبرنگار روزنامه فرانسوی لوموند با امام مصاحبه و آن را منتشر و زمینه موفقیت ایشان را در پاریس محیا ساخت و اینگونه بود که بسیاری با مبانی انقلاب و اسلام آشنا شدند.

خبر جدید  یزد برای برگزاری برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب از بودجه دولتی استفاده نمی‌شود

وی با تاکید بر اینکه اگر روشنگریهای امام در پاریس نبود، دنیای استکبار به هیچ عنوان حاضر به همکاری با جمهوری اسلامی نبودند عنوان کرد: حرکت امام یک حرکت بزرگ و تاثیرگذار بود و امروزه هم مقام معظم رهبری به همین شکل عمل میکنند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه لازم است دفترچهای از خدمات، معنویات، آرمانهای جمهوری اسلامی و علت حضورمان در کشورهای سوریه و عراق و همچنین ضررهایی که از سوی تروریستها و منافقین به از زمان جنگ به ایران اسلامی وارد شده تهیه و تدوین و به روسای کشورهای اسلامی داده شود گفت: دنیا باید این مسائل را بداند زیرا بسیاری هستند که نسبت به این فعالیتهایی که داریم بیاطلاعاند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه جمهوری اسلامی کمتر افرادی دنیا در دارد که از فعالیتهایشان حمایت کند خاطرنشان کرد: افرادی در برخی کشورها هستند ولی نیاز است که ما در کشور کسانی را تربیت کنیم که بتوانیم جمهوری اسلامی را به صورت کامل به جهانیان بشناسانیم.

وی یکی از اقدامات مورد نیاز را تشکیل جلسات متعدد سفرای ایران در کشورهای اسلامی با مسئولان این کشورها برای بیان اهداف حضور ایران در برخی کشورهای منطقه دانست و افزود: آنها باید بدانند که ایران اسلامی قصد دخالت در کشورهای دیگر را ندارد و فقط برای کمک به این کشورها برای رسیدن به اهدافشان است ولی متاسفانه به خوبی بیان نشده است.

ناصری یزدی عنوان کرد: روحیه نجابت، مذهبی و دینی مردم یزد باید به سفرای کشورهای خارجی که به استان سفر میکنند به خوبی نشان داده شود و یک فعالیت بسیار خوب برای معرفی یزد به جهانیان است.

خبر جدید  یزد| روایت ویژه آیت الله ناصری از نظم امام خمینی(ره) در ۱۵ سال تبعید

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد