8:05:18 - یکشنبه 19 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد چهارراه تبادل انرژی کشور است
یزد چهارراه تبادل انرژی کشور است
دومین گردهمایی کارگروه طراحی دیاگرام‌های شرکت مدیریت شبکه برق ایران با حضور مدیر پشتیبانی بهره‌برداری و برنامه‌ریزی شرکت مدیریت شبکه برق ایران و جمعی از مدیران و کارشناسان دیسپاچینگ شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور در یزد برگزار شد . شعار سال: دومین گردهمایی کارگروه طراحی دیاگرام‌های شرکت مدیریت شبکه برق ایران با حضور مدیر پشتیبانی بهره‌برداری و […]

دومین گردهمایی کارگروه طراحی دیاگرام‌های شرکت مدیریت شبکه برق ایران با حضور مدیر پشتیبانی بهره‌برداری و برنامه‌ریزی شرکت مدیریت شبکه برق ایران و جمعی از مدیران و کارشناسان دیسپاچینگ شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور در یزد برگزار شد .

شعار سال: دومین گردهمایی کارگروه طراحی دیاگرام‌های شرکت مدیریت شبکه برق ایران با حضور مدیر پشتیبانی بهره‌برداری و برنامه‌ریزی شرکت مدیریت شبکه برق ایران و جمعی از مدیران و کارشناسان دیسپاچینگ شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور در یزد برگزار شد .

 «مهدی مقیم‌زاده» مدیر پشتیبانی بهره‌برداری و برنامه‌ریزی شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اشاره به برگزاری جلسات مدیران دیسپاچینگ به‌صورت دوره‌ای پیش از پیک نیاز مصرف هر سال، از تشکیل کارگروه‌ها در بخش‌های مختلف از جمله طراحی دیاگرام‌ها، برنامه‌ریزی تعمیرات و مطالعات سیستم‌ خبر داد.

وی با بیان این‌که لازم است تعاملات شرکت مدیریت شبکه برق ایران با دیسپاچینگ‌ها به‌عنوان بازوان دیسپاچینگ ملی بیشتر شود، افزود: تشکیل این جلسات برای تبادل تجربیات مناطق و ارائه مباحث کاربردی ضروری است و سال گذشته در این جلسات توانستیم نسخه ثابت دستورالعمل بهره‌برداری در خصوص دیاگرام را ابلاغ و اجرایی کنیم‌.

مقیم‌زاده ضمن تاکید بر به‌روزرسانی اطلاعات نقشه‌های تک‌خطی و انتقال آن به مدیریت شبکه برق ایران، گفت: در دستورالعمل در حال تدوین، باید حداقل یک ماه قبل از برق‌دار کردن تجهیزاتی که برای اولین بار برق‌دار می‌شوند، اطلاعات مربوطه به‌روزرسانی شود تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود.

«سیدجلال حسینی» مدیر دیسپاچینگ و مخابرات شرکت برق منطقه‌ای یزد نیز با تشریح وضعیت شبکه تحت پوشش دیسپاچینگ ناحیه یزد، تصریح کرد: تعداد پست‌های انتقال و فوق‌توزیع تحت پوشش شرکت برق منطقه‌ای یزد، ۶۳ پست است که ۴۹ پست تحت پوشش برق منطقه‌ای یزد و ۱۴ پست اختصاصی است .

خبر جدید  صورتحساب تلفن همراه و هزينه هايي که به گوش شهروندان هم نخورده + فیلم

وی با اشاره به پیک نیاز مصرف در سال ۹۶ به میزان ۱۴۰۸ مگاوات در تاریخ ۳۰ خرداد، گفت: دیسپاچینگ در انجام پایش و حفظ پایداری شبکه انتقال و فوق‌توزیع تحت پوشش و برقراری ارتباط آنان با مرکز دیسپاچینگ و پایداری رویت پذیری پست‌ها و دیگر وظایف خود از عملکرد مطلوبی برخوردار است‌.

مدیر دیسپاچینگ و مخابرات شرکت برق منطقه‌ای یزد میزان رؤیت‌پذیری و مخابرات در مرکز دیسپاچینگ یزد برای نیروگاه‌ها ۸۰ درصد، نیروگاه‌های تولید پراکنده ۸۳ درصد و پست‌های انتقال و فوق‌توزیع دائم را ۱۰۰ درصد ذکر کرد.

حسینی طول خطوط انتقال و فوق‌توزیع تحت پوشش شرکت برق منطقه‌ای یزد را بیش از سه هزار و ۶۳۲ کیلومتر عنوان کرد و گفت: میزان شبکه تحت پوشش برق یزد سه هزار و ۴۱۷ کیلومتر و خطوط انتقال و فوق‌توزیع اختصاصی بیش از ۲۱۴ کیلومتر است‌.

وی استان یزد را چهار راه تبادل انرژی کشور توصیف و بیان کرد: شبکه برق استان از طریق دو خط ۴۰۰ کیلوولت و دو خط ۲۳۰ کیلوولت با استان اصفهان، یک خط ۴۰۰ کیلوولت با برق خراسان، دو خط ۴۰۰ کیلوولت و دو خط ۱۳۲ کیلوولت با برق کرمان و دو خط ۲۳۰ کیلوولت و دو خط ۶۶ کیلوولت با برق فارس در ارتباط است‌.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار ۲۷ آبان ۹۶، کدمطلب:۹۶۰۸۲۷۱۵۶۳۶، www.isna.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد