2:13:31 - سه‌شنبه 9 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد| کمک به مناطق سیل زده تا پایان رفع مشکلات ادامه یابد
یزد| کمک به مناطق سیل زده تا پایان رفع مشکلات ادامه یابد
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه لازم است کمک به مناطق سیل زده تا پایان رفع مشکلات ادامه یابد بر لزوم ارائه کمک‌های روحی و روانی به سیل زدگان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیتالله محمدرضا ناصری یزدی بعد از ظهر امروز در دیدار با تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر یزدبا اشاره به اینکه بر اساس گزارشهای ارائه شده، خدمات گستردهای برای مناطق سیل زده در نظر گرفته شده گفت: همه چیز هست ولی باید سعی کرد که مدیریت درستی در این مناطق صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: باید جلوی پراکنده کاری و موازی کاری گرفته شود و با مدیریت درست سعی شود که کمکها به صورت عادلانه و البته کامل به همه مردم در مناطق سیل زده ارائه شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: الان مردم این مناطق هم توقع دارند که مسئولان کمک آنها کنند و در راستای رفع مشکلاتشان قدم بردارند و این توقع هم کاملا بجا هست چون آنها خانه و وسایل زندگی خود را از دست دادهاند و الان در شرایط بسیار سختی به سر میبرند.

ناصری یزدی ادامه داد: البته از طرف دیگر با توجه به حجم خسارتهای سیل، نمی توان انتظار داشت که تمام مشکلات به این زودی برطرف شود و همه چیز به حالت عادی قبل برگردد که مسئولان و تیمهای امدادی باید تمام تلاششان به این موضوع باشد و با سرعت بیشتری کار کنند ولی باز هم کار زمان بری است.

امام جمعه یزد با تاکید بر ضرورت ارائه خدمات مشاورهای و روانی به مردم این مناطق در کنار خدمات عمرانی و مادی گفت: الان مردم به لحاظ روحی و روانی هم در شرایط سختی هستند و شرایط و بحران به حدی برای آنها سخت بوده که آنها را بسیار ناراحت کرده است.

وی ادامه داد: روحانیون و طلاب باید با حضور در بین این مردم با آنها صحبت کنند و سعی کنند زمینهای فراهم کنند که آنها به لحاظ روحی و روانی کمتر در فشار باشند.

خبر جدید  یزد| زمینه نقش آفرینی بیشتر بانوان در امور اقتصادی یزد فراهم شود

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: به صورت موقت باید مکانی در نظر گرفته شود که سیل زدگان به آن محل انتقال داده شوند و بعد با سرعت بیشتری نسبت به ساخت و تعمیر منازل مسکونی تلاش کرد.

ناصری یزدی افزود: در بحث خدماترسانی هم با توجه به اینکه برخی افراد رعایت نمیکنند و به دنبال سوء استفاده هستند، حتما باید اقلام با نظم و برنامه درست توزیع شود که همه به میزان عادلانهای از آن بهرهمند شوند.

امام جمعه یزد بر ضرورت تداوم کمکرسانی به مناطق حادثه دیده تا رفع کامل مشکل تاکید کرد و افزود: این مردم همان افرادی هستند که انقلاب کردند و پس از انقلاب با جانفشانیهای خود، از انقلاب محافظت کردند و الان همه وظیفه داریم که نسبت به رفع مشکل آنها با تمام تلاش کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه چنین حوادثی باید برای دیگر نقاط کشور به درس و عبرت تبدیل شود گفت: در همین شهر یزد هم اقداماتی صورت گرفته که به نظر میرسد در صورت وقوع سیلاب احتمالی، آمادگی کامل برای آن وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: یک زمانی من به مسئولان و مدیران شهری در ارتباط با خیابانها و جویهای آب می گفتم که با وجود ایجاد سیستم فاضلاب، جویهای آب را از خیابانها حذف نکنند تا در صورت بارش باران سنگین، راهی برای خروج آب از خیابانها و معابر باشد ولی در خیلی از مسیرها، جویها به زیر آسفالت رفتند.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  صدور هرگونه مجوز ساخت و ساز در ‌حریم و بستر رودخانه‌های یزد محکوم است

تبليغات
بانک پاسارگاد