19:40:59 - شنبه 1 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یزد| ۱۴ نیروگاه با ظرفیت ۱۴۰ مگاوات با سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد ریال در حال بهره برداری است
یزد| ۱۴ نیروگاه با ظرفیت ۱۴۰ مگاوات با سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد ریال در حال بهره برداری است
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان یزد با بیان اینکه ۱۴ نیروگاه با ظرفیت ۱۴۰ مگاوات با سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد ریال در حال بهره برداری است گفت: تغییرات نرخ ارز و مشکلات خرید خارجی مهمترین چالش رشد توسعه نیروگاه‌های خورشیدی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمد حسین صباغ زادگان امروز در نشست مجمع نمایندگان استان با بیان اینکه سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت برق در استان یزد با توجه به بستر مناسبی که وجود دارد مطلوب بوده است اظهار داشت: احداث نیروگاههای خورشیدی فتوولتاییک، همچنین احداث نیروگاههای تولید همزمان برق و حرارت و سرمایه گذاری در خصوص خطوط و پستهای انتقال توسط بخش خصوصی محورهای سرمایه گذاری در استان یزد است.

مدیرعامل شرکت برق منطقهای استان یزد با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۰ شرکت قرار داد تضمینی ۲۰ ساله با دولت منعقد کردند گفت: از این ۴۰ شرکت، ۷ نیروگاه با ظرفیت ۵۸٫۵ مگاوات در هفت شهر استان یزد در حال بهره برداری است که رتبه اول نیروگاههای خورشیدی در حال بهره برداری را به استان اختصاص داده است.

وی کُند شدن رشد توسعه نیروگاههای خورشیدی به دلیل تغییرات نرخ ارز و مشکلات خرید خارجی را از جمله چالشهای این بخش برشمرد و خاطرنشان کرد: در زمینه نیروگاههای همزمان برق و حرارت در هدف این بوده که راندمان را در تولید بالا ببرند که در حال حاضر قرار با ۲۵ شرکت با تضمین ۵ ساله به میزان ۲۵۰ مگاوات منعقد شده و ۱۴ نیروگاه با ظرفیت ۱۴۰ مگاوات با سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد ریال در حال بهره برداری است.

خبر جدید  یزد|عطر رضوی به روستای بنستان شهرستان بهاباد رسید

صباغ زادگان حمایت از ۸۰۰ مگاوات از نیروگاههای فتوولتاییک در برنامه ششم برای استان یزد، اولویت قرار گرفتن نیروگاههای خورشیدی و حمایت از سرمایه گذاران و رفع مشکلات آنها و تشکیل کارگروه استانی برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی از جمله اولویتهای برق منطقهای در استان یزد عنوان کرد.

خبر جدید  یزد| شهدای گمنام سفیران فرهنگی جامعه محسوب می‌شوند

انتهای پیام/ن


منبع :: یزد| ۱۴ نیروگاه با ظرفیت ۱۴۰ مگاوات با سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد ریال در حال بهره برداری است

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد