11:45:55 - چهارشنبه 13 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۲ درصد کل گلخانه‌های کشور در یزد فعالیت دارند
۲۲ درصد کل گلخانه‌های کشور در یزد فعالیت دارند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به فعالیت ۲۲ درصد کل گلخانه‌های کشور در یزد، از اختصاص بیشترین میزان تسهیلات کشاورزی یزد به این بخش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سیدجمال سجادی پور شامگاه سهشنبه در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان یزد اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامهای که بین سازمان برنامه بودجه کشور، جهاد کشاورزی و صندوق توسعه ملی منعقد گردید، دستورالعملی تهیه شده که بر اساس آن تسهیلاتی برای تولید و اشتغال بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: سرمایهگذاری در فعالیتهای پیشین و پسین بخش کشاورزی، توجه به نهاد سازی بازار فروش محصولات کشاورزی و سرمایهگذاری برای ورود فناوری جدید در حوزه تولید محصولات مرتبط از جمله اقداماتی است که در این بخش مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه گلخانهها، صنایع تبدیلی و تکمیلی و گیاهان دارویی از جمله اولویتهای این تفاهم نامه است گفت: راهاندازی و توسعه طرحها و واحدهای نوپا و حمایت از استارت آپها از جمله اقداماتی است که بر اساس این تفاهم نامه در استان انجام گرفت و استقبال خوبی هم از آن صورت گرفت.

خبر جدید  الهام‌گیری از توسعه قلعه‌حسن‌خان تهران ‌‌برای بهاباد ‌مشکل‌آفرین می‌شود‌

سجادی پور تصریح کرد: برنامه ارتقای توان تولید ملی بیشتر با محوریت بازسازی، نوسازی و سرمایه در گردش تدوین شده و در بخش برنامه ارتقای معیشت هم صرفا استانهای مرزی مشمول میشوند و به یزد تعلق نمیگیرد.

وی افزود: برنامه کسب و کار و توسعه آن از محل اشتغال پایدار روستایی یکی دیگر از برنامههایی است که در دستور کار است و در این برنامه ۱۵۶ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که سه درصد کشوری اختصاص پیدا میکند و گلخانهها، شیلات و گیاهان دارویی از جمله رستههای دریافت کننده این تسهیلات هستند.

خبر جدید  ماهانه ۲ مدرسه خیرساز در یزد احداث می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ادامه داد: از محل اشتغال پایدار روستایی هم استان یزد ۱۰۴ میلیارد تومان از مجموع سه هزار میلیارد تومان دارد که این میزان هم سه درصد کل مبلغ کشوری را تشکیل میدهد.

سجادی پور با بیان اینکه ۵۰ درصد این مبلغ به گلخانهها اختصاص دارد عنوان کرد: برنامه دوم بحث ارتقای توان تولید ملی است که ۱۲۲ میلیارد تومان در این برنامه برای استان یزد دیده شده که بیش از شش درصد کل مبلغ کشوری است و بیشتر در حوزه بازسازی و اصلاح ساختار اختصاص پیدا میکند.

خبر جدید  شورای راهبردی و کمیته‌های زیر مجموعه شهر جهانی یزد عملکرد مناسبی نداشته‌اند

وی ادامه داد: بحث سرمایه در گردش یکی از مشکلاتی بود که واحدهای تولیدی با آن مواجه بودند و خوشبختانه در برنامه جدید، ۱۵۲ میلیارد تومان به این موضوع اختصاص پیدا کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد افزود: به لحاظ نموداری هم با توجه به اینکه ۲۲ درصد گلخانههای کشور در یزد فعالیت دارند، بیشترین میزان تسهیلات در این حوزه در کشور را به خود اختصاص دادیم و در بحث صنایع و دامپروری هم استان یزددر جایگاه خوبی قرار دارد.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد