19:34:58 - سه‌شنبه 5 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۶۲ درصد از زکات جمع آوری شده در یزد در امور محرومان هزینه شد
۶۲ درصد از زکات جمع آوری شده در یزد در امور محرومان هزینه شد
معاون اداره کل کمیته امداد یزد ۶۲ درصد از زکات در امور محرومان و ۳۸ درصد با نظر خیران در پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، غلامرضا مشعلچی بعد از ظهر امروز در نشست زکات کمیته امداد یزد با بیان اینکه زکات واجب در استان یزد اقلامی از جمله خرما، گندم و کشمش به مقدار محدود در شهرستانهای بافق و خاتم را شامل میشود، اظهار داشت: مردم نیکوکار استان یزد طی ۱۱ ماهه امسال ۱۰ میلیارد تومان زکات و کفاره پرداخت کردند که ۹۰ درصد زکات پرداختی مستحب و ۱۰ درصد واجب بوده است.

وی با بیان اینکه زکات واجب در استان یزد بسیار کم است و بیشتر زکات جمعآوری شده به عنوان زکات مستحب بوده است افزود: انفاقات مردم در قالب زکات مستحبی برای رسیدگی به امور محرومان و ساخت پروژههای عام المنفه در همان محل جمعآوریشده هدایت میشود.

خبر جدید  رادیو | تقدیر آیت‌الله ناصری از کادر پرستاری در ایران و یزد + صوت

معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان یزد تصریح کرد: ۶۲ درصد از زکات در امور محرومان و ۳۸ درصد با نظر خیران در پروژههای عامالمنفعه عمرانی همچون مسجد، حسینیه و فاطمیه هزینه شد.

وی افزود: ۴۰ درصد از زکات هزینه شده در امور محرومان برای معیشت، ۲۴ درصد جهیزیه، ۱۷ درصد ساخت و مرمت و بازسازی مسکن مددجویی، ۱۰ درصد امور درمانی، هشت درصد امور تحصیلی و یک درصد برای آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد بوده است.

معاون کمیته امداد یزد با اشاره به اینکه زکات جمعآوری شده در همان محل و طبق نیت زکات دهندگان هزینه میشود، گفت: مردم نیکوکار برای انجام نذورات و انفاقات خود با کمیته امداد مشورت کنند تا این کمکها بهینه و طبق نیاز محرومان همان محل هزینه شود و به دست نیازمندان واقعی برسد.

خبر جدید  ۵ هزار کاربر می‌توانند در استان یزد از نرم افزار "مجاز یار " استفاده کنند

مشعل چی با اشاره به اینکه بیش از ۲۷ هزار خانوار با جمعیت ۵۸ هزار نفر تحت حمایت این نهاد قرار دارند عنوان کرد: ۵۹۰ مبلّغ و عامل افتخاری در زمینه تبلیغ و جمعآوری زکات با کمیته امداد استان یزد همکاری دارند، از ۷۶۸ روستا در استان ۳۴ روستا مشمول پرداخت زکات هستند.

خبر جدید  آمادگی استان یزد برای ارائه خدمت مطلوب به مسافران نوروزی

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد