18:33:00 - دوشنبه 8 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۹ هزار و ۶۸۵ جانباز در یزد زندگی می‌کنند
۹ هزار و ۶۸۵ جانباز در یزد زندگی می‌کنند
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد با اشاره به اینکه اینکه ۹ هزار و ۶۸۵ جانباز در یزد زندگی می‌کنند گفت: تمام آزادگان یزد با جانبازی روبرو هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، احمد ابراهیمی صبح امروز در نشست خبری که به مناسبت روز جانباز و پاسدار برگزار شد با اشاره به اینکه واژه ایثار و جانبازی از نزاع بین حق و باطل معنا پیدا میکند اظهار داشت: امروز اگر ما در کشور با آرامش و امنیت در حال زندگی هستیم ناشی از صبر، مقاومت و ایثار شهدا و ایثارگران و خانوادههای آنها است.

وی تصریح کرد: امروز اگر در زمینههای مختلف انقلاب اسلامی ایران در حال پیشرفت است و میتوانیم با دور زدن تحریمها زمینه پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور را فراهم کنیم به دلیل مقاومتها و ایستادگیهایی است که صورت گرفته و جانبازان و خانوادههای شهدا نقش بسیار مهمی در این حوزه داشتهاند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد عنوان کرد: روز جانباز نمادی از پایههای استقامت، ایثار و صبر است و باید فرصت مناسبی برای نسل امروز فراهم شود که از خودگذشتگی و ایثار را به تصویر بکشد.

ابراهیمی تعداد جانبازان استان یزد را ۹ هزار و ۶۸۵ نفر دانست و گفت: ۶ هزار و ۳۸ نفر از این افراد جانبازان زیر ۲۵ درصد هستند و جانبازان ۲۵ تا ۴۲ درصد، سه هزار و ۶۴ نفر هستند.

وی با بیان اینکه ۴۱۰ نفر جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد هستند و ۱۷۳ نفر جانبازان ۷۰ درصد هستند گفت: تعداد ۷۰۲ آزاده داریم که تمام آنها افتخار جانبازی را هم دارند.

خبر جدید  یزد| افزایش بیکاران جامعه نتیجه سطحی نگری علمی کشور است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثاگران استان یزد تعداد نخبگان جامعه جانبازان یزد را ۳۷ نفر دانست و عنوان کرد: یک هزار و ۳۷۸ نفر از جانبازان یزد شیمیایی هستند و دو هزار و ۴۵۰ نفر از جانبازان یزد هم اعصاب و روان هستند.

ابراهیمی در ارتباط با برنامههای این ایام با بیان اینکه بخشی از خطبههای نماز جمعه هفته قبل یزد به این موضوع اختصاص پیدا کرد گفت: جشنهای هفته جانباز هم از ۱۹ تا ۲۳ فروردین در تمام شهرستانهای یزد برگزار میشود و در یزد هم این جشنها چهارشنبه همین هفته با حضور تمام جانبازان بالای ۲۵ درصد برگزار میشود.

وی عیادت از جانبازان در بیمارستانها، برگزاری همایش دوچرخه سواری، برگزاری ویژه برنامه در مدارس شاهد، برگزاری جشنهای هفته جانباز در مساجد، اجرای طرح علمداران حماسه، تجلیل از جانبازان شاغل و فعال در ادارات استان، اجرای ورزشهای همگانی در سطح شهرستانها، برگزاری مسابقه دارت و تنیس روی میز، برگزاری مسابقات ورزشی پوچیا ویژه جانبازان قطع نخاعی، پایش سلامت جانبازان و خانواده آنها و تجلیل از جانبازان بازنشسته بنیاد شهید و همچنین طلاب شاهد و ایثارگر را از جمله برنامههای این مناسبت دانست.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد خاطرنشان کرد: سعی شده که در زمینه جمعسازی خاطرات جانبازان در استان یزد اقدامات لازم به عمل آید و این خاطرات ارزشمند ثبت و ضبط شود.

ابراهیمی از ثبت خاطرات شهدای استان یزد خبر داد و گفت: به حمدالله موفق شدیم نرم افزار شهدای یزد را در ایام الله دهه فجر سال قبل رونمایی کنیم ولی در ارتباط با جانبازان در ابتدای راه هستیم و باید با تلاش بیشتر در این زمینه قدم برداریم.

خبر جدید  ‌اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان ـ یزد| نخستین گروه پیرغلامان حسینی وارد یزد شدند

وی از فعالیت ۲۵ نفر از مدیران کل و فرمانداران یزد که جانباز هستند خبر داد و گفت: در بحث ارائه خدمات به جانبازان زیر ۲۵ درصد قانون جامع خدماترسانی در حال تغییراتی است که خدمات را ارائه نمایند.

وی در ارتباط با یکسانسازی قبور شهدا در یزد با اشاره به اینکه ۸۵ درصد گلزارهای شهدای یزد ساماندهی شدهاند گفت: مابقی هم در حال انجام است و گلزارهای شهدای باقی مانده عمدتا یک یا دو شهیدی هستند و سعی شده در ساماندهیها، سنگ قبور را تغییر ندهیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد با تاکید بر اینکه عمده مشکل جامعه جانبازان یزد اشتغال است گفت: بیش از یک هزار نفر از فرزندان جانبازان یزد جویای کار هستند.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد