2:17:19 - پنج‌شنبه 28 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
‌آب‌های زیرزمینی یزد هر ساله ۵۰ سانتی‌متر افت می‌کند‌
‌آب‌های زیرزمینی یزد هر ساله ۵۰ سانتی‌متر افت می‌کند‌
مدیرکل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد با بیان اینکه آب‌های زیرزمینی یزد هر ساله ۵۰ سانتیمتر افت می‌کند تصریح کرد: بارش‌های اخیر استان قطعا جبران کننده خشکسالی‌های یزد نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمد مهدی جوادیان زاده در نشست خبری با اشاره به اینکه بارشهای اخیر که در سطح استان یزد رخ داده به علت تغییر اقلیم است اظهار داشت: با توجه به اینکه تعادل طبیعت برهم خورده است باید خود را برای دورههای ترسالی که نرمال همه نیست آماده کنیم.

مدیرکل شرکت آب منطقهای استان یزد با تاکید بر اینکه در این مدت باید به شکلی عمل شود که بتوانیم به بهترین شکل از بستر رودخانههای متروک استان حفظ و حراست کنیم تصریح کرد: استان یزد قریب به ۲ هزار و ۸۰۰ کیلومتر رودخانه دارد که بدون شک حفظ و حراست از این رودخانه بسیار سخت و دشوار است.

خبر جدید  ‌چرا آمار مشارکت بانوان یزدی برای ثبت نام کاندیداتوری مجلس پایین است؟

وی یکی از طرحهای اجرا شده در استان یزد در جهت حفظ و مدیریت رودخانهها را برگزاری طرح رودبان عنوان و خاطرنشان کرد: این طرح با مشارکت مردم دارالعباده در سال گذشته انجام گرفت که قصد داریم آن را در سال جاری با کمک دستگاههای اجرایی استان و مردم یزد ادامه دهیم.

جوادیان زاده به ایجاد سیل بندهایی در اطراف یزد در دوره مدیران گذشته اشاره و اضافه کرد: علی رغم اینکه در استان یزد بارشهای زیادی نداشتیم ولی مدیران گذشته تلاش بسیار خوبی در جهت ایجاد سیل بندها داشتند که سبب شدند شهر از سیل محافظت شود.

خبر جدید  حماسه‌سازان سوم خرداد در استان یزد تجلیل می‌شوند

مدیرکل شرکت آب منطقهای استان یزد متولی حفظ و حراست از سیل بندها و حوضچهها را جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و شرکت آب منطقهای عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه سیل بندها در طول زمان مستهلک میشوند نیاز است که بودجهای در راستای مرمت آنها تخصیص یابد.

وی با اشاره به اینکه بارشهای اخیر یزد به طور قطع جبران کننده خشکسالیهای استان نیست تصریح کرد: استان یزد در طول این ۲۰ سال با خشکسالی روبهرو بوده است که با یک بارش نمیتوان آن را جبران کرد و نیاز به بارشهای مستمر و طولانی دارد.

خبر جدید  اشتغال مهمترین دغدغه جوانان در یزد است

جوادیان زاده با اشاره به اینکه در سال ۵۰ سانتیمتر از آبهای زیر زمینی استان در حال افت است اضافه کرد: سفرههای آب زیرزمینی همچنان تحت تنش هستند و میزان برداشت از این سفرهها از میزان ورودی آنها بیشتر است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد