11:27:53 - جمعه 3 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
‌آیت‌الله ‌اعرافی‌: شهید مطهری متفکر تحلیلی و صاحب‌نظر بود ‌
‌آیت‌الله ‌اعرافی‌: شهید مطهری متفکر تحلیلی و صاحب‌نظر بود ‌
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه شهید مطهری متفکر تحلیلی و صاحب نظر بود گفت: شهید مطهری در فارسی نویسی علوم اسلامی و معارف الهی یک نقطه عطف در تاریخ حوزه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار با مدیر حوزه علمیه خواهران یزد و مدیران مدارس علمیه خواهران استان با اشاره به ویژگیهای شهید مطهری اظهار داشت: تلاش پیوسته و کوشش مداوم یکی از دلایل موفقیت شهید مطهری در دوران زندگانی ایشان بوده است.

مدیر حوزههای علمیه سراسر کشور با بیان اینکه جامعیت همراه با صاحب نظری و عمق از ویژگیهای شهید مطهری است گفت: جامعیت به این معنا است که در علوم اسلامی مجتهد و صاحب نظر است که تعداد محدودی این ویژگی را داشتند.

وی اضافه کرد: شهید مطهری فردی عقلی و متفکر تحلیلی بود و تا جایی که راه دارد در عمق مطلب رفته و تحلیل عقلی، فلسفی ارائه میکند و این مسئله را میتوان در تمام کتابهایی که توسط ایشان نگارش شده مشاهده کرد.

اعرافی ادبیات بسیار قوی چه عربی و چه فارسی را از دیگر ویژگیهای شهید مطهری عنوان کرد و گفت: به نظر میرسد شهید مطهری در فارسی نویسی حوزوی، علوم اسلامی و معارف الهی یک نقطه عطف در تاریخ حوزه است.

خبر جدید  یزد| روابط عمومی‌های استان پاسخگوی شبهات مردم در زمینه‌های مختلف باشند

تحصیل بیش از ۳ هزار طلبه خواهر در مدارس علمیه استان یزد

حجت الاسلام والمسلمین محمد کارگر شورکی در این نشست با بیان گزارشی از حوزه علمیه خواهران استان یزد اظهار داشت: در حال حاضر ۳ هزار و ۸ نفر طلبه در مدارس علمیه خواهران استان یزد در حال تحصیل هستند.

خبر جدید  نمایشگاه بزرگ کتاب یزد افتتاح شد

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد افزود: از نظر فراوانی، شهر یزد با بیش از ۵۹ درصد دارای بیشترین طلاب خواهران در بین شهرستانهای دیگر است که بعد از آن شهرستانهای میبد و اردکان هستند.

وی با بیان اینکه ثبت نام سطح حوزه علمیه خواهران آغاز شده که تاکنون ۶۰ نفر در یزد ثبت نام کردهاند خاطرنشان کرد: سال گذشته ۶۱ نفر و در سال ۹۶ با غیرحضوریها ۱۷۰ نفر در سطح سه حوزههای علمیه خواهران استان یزد ثبت نام کرده بودند.

خبر جدید  میانگین خاموشی برق در یزد یک چهارم کشورهای اروپایی است

کارگر شورکی با اشاره به اینکه در سطح چهار حوزه علمیه خواهران یزد تاکنون ۱۰ نفر ثبت نام کردهاند تصریح کرد: سطح چهار شهرستان میبد ۳۹ نفر ثبت نام کردند که نسبت به سال گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشتیم.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد