18:30:05 - شنبه 30 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
‌خشکسالی‌های استان یزد از نظر هواشناسی برطرف شد
‌خشکسالی‌های استان یزد از نظر هواشناسی برطرف شد
مدیرکل هواشناسی استان یزد با بیان اینکه ترسالی ۳۰ ساله ایران مبانی علمی درستی ندارد گفت: خشکسالی‌های استان یزد از نظر هواشناسی رفع شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، از ابتدای سال جدید شاهد بارشهای باران و برف بسیاری در مناطق مختلف کشور بودیم که سبب جاری شدن سیل در این مناطق شد.

پس از آن مباحث بسیاری در خصوص اینکه ایران وارد ترسالی شده است مطرح شد و مطالب زیادی در ارتباط با اینکه ایران باید خود را برای ترسالیهای طولانی مدت آماده کند بیان شد که این گفته توسط برخی رد و برخی نیز تایید شد.

رضا برهانی، مدیرکل هواشناسی استان یزد در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم از یزد، با بیان اینکه مطرح شدن ترسالی ۳۰ ساله ایران مبانی علمی درستی ندارد اظهار داشت: اگر بخواهیم پیش بینیها دراز مدت انجام دهیم شاید با خطای زیادی روبه رو باشد که نشان میدهد پیش بینی بارشهای ۳۰ ساله خیلی درست نیست.

خبر جدید  نانوای یزدی ۷ شب برای مردم سیل زده نان می‌پزد

وی با اشاره به اینکه خشکسالی تعاریف بسیاری دارد گفت: از دیدگاه هواشناسی وقتی به میانگین نورمال در دراز مدت خود برسد، خشکسالی نداریم که با این تعریف از دیدگاه هواشناسی به این مسئله میرسیم که خشکسالی رفع شده است.

مدیرکل هواشناسی استان یزد افزود: از ابتدای سال زراعی یعنی مهر ماه سال گذشته تا کنون میانگین بارشهای استان یزد به ۷۵ میلیمتر رسیده است که نشان میدهد شرایط خشکسالی را نداریم اما باتوجه به خشکسالیهایی که ۱۵ یا ۲۰ سال در استان با آن روبه رو هستیم این میانگین هم نمیتواند اثر خشکسالی سالهای گذشته را رفع کند.

خبر جدید  بسیج ملی " کنترل فشار خون بالا" در یزد آغاز شد؛ غربالگری نیمی از جمعیت ۳۰ تا ۷۰ سال

وی اضافه کرد: رفع خشکسالی فقط از دیدگاه هواشناسی رفع شده ولی اگر از نظر ایدئولوژی و کشاورزی به آن بپردازیم میبینیم که هنوز هم شرایط خشکسالی را در استان یزد داریم.

برهانی تصریح کرد: اگر بخواهیم به طور کامل شرایط خشکسالی را پشت بگذاریم باید نزدیک به ۱۰ یا ۱۵ سال ترسالی را داشته باشیم تا به طور قطع و کامل بتوانیم بگوییم که دوره خشکسالی در استان یزد پایان یافته است.

خبر جدید  یزد| طلاب نباید برای ورود به عرصه پژوهش و تبلیغ واهمه‌ای داشته باشند

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد