12:20:01 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
‌شهرستان یزد؛ پیشتاز در کمک‌های مردمی
‌شهرستان یزد؛ پیشتاز در کمک‌های مردمی
گروه اجتماعی ـ معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: ۴۵ درصد کمک‌های اهدایی نیکوکاران به کمیته امداد استان در قالب طرح‌های مختلف مشارکتی مربوط به شهرستان یزد است و میبد و اردکان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

۴۵ درصد کمکهای مردمی مربوط به شهرستان یزد است

به گزارش ایکنا از یزد، به نقل از کمیته امداد، غلامرضا مشعلچی، معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه کمکهای اهدایی در همان محل جمعآوری شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه میشود اظهار کرد: مردم نیکوکار استان یزد طی ۹ ماهه نخست امسال با مشارکت در طرحهای خیرخواهانه این نهاد ۳۴ میلیارد و ۳۵۷ میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند.

وی بیان کرد: کمکهای مردمی طبق نیت خیران برای کمک به تأمین جهیزیه نیازمندان، امور درمانی، خرید و ساخت مسکن، کمک به اشتغال نیازمندان، کمک به معیشت و انجام امور فرهنگی مددجویان تحت حمایت هزینه میشود.
یزد ۵۰ طرح مشارکتی را در حال اجرا دارد
معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه کمیته امداد استان برای تأمین نیازهای مختلف جامعه هدف تحت حمایت حدود ۵۰ طرح مشارکتی را در حال اجرا دارد، افزود: طی ۹ ماهه نخست سال ۹۷ حدود ۴۵ درصد کمکهای اهدایی نیکوکاران به کمیته امداد استان یزد در قالب طرحهای مختلف مشارکتی مربوط به شهرستان یزد بوده است و شهرستانهای میبد و اردکان در رتبههای بعدی قرار دارند.
وی افزود: برخی طرحهای مشارکتی این نهاد برای تأمین نیاز محرومان شامل صدقات، طرح اکرام ایتام، محسنین(کمک به فرزندان نیازمند غیر یتیم)، رضوان (تأمین مسکن نیازمندان)، کوثر (کمک به ازدواج نیازمندان)، ماعون(کمک به اشتغال نیازمندان)، شوق زیارت (اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی)، احسان حسینی (اطعام محرومان در ماه محرم)، همیان مولا، نذر و قربانی، یاسین (کمک به تحصیل دانش آموزان نیازمند)، اطعام، جشن عاطفهها، جشن نیکوکاری، احسان دانشآموز، برکت (اختصاص بخشی از حقوق کارمندان و کارگران برای محرومان)، شفا (کمک به درمان نیازمندان)، همسفره (کمک به رفع سوءتغذیه کودکان)، هبه (تأمین لوازم ضروری زندگی نیازمندان)، عقیقه، رحمت (کمک به آزادی زندانیان آبرومند جرائم غیر عمد)، مفتاح الجنه (سرکشی خیران و مسئولان از منازل مددجویان تحت حمایت)، زکات، کفاره و فطریه است.
مشعلچی با اشاره به اینکه پنج میلیارد و ۷۶۳ میلیون تومان از کمکهای مردمی در ۹ ماهه نخست امسال در قالب صدقه بوده است، افزود: صدقات دریافتی برای معیشت، درمان، جهیزیه، مسکن، اشتغال و تحصیل نیازمندان مصرف میشود.
۱۵ هزار حامی
وی ادامه داد: طی این مدت حامیان نیکوکار با حمایت مادی و معنوی از ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم در قالب طرحهای اکرام ایتام و محسنین شش میلیارد و ۹۷۲ میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند، این در حالی است که ۱۵ هزار حامی نیکوکار در استان یزد حمایت ایتام و فرزندان نیازمند تحت حمایت کمیته امداد را بر عهدهدارند.
معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به مشارکت خیران در پرداخت زکات و کفاره گفت: طی ۹ ماهه نخست سال جاری مردم خداجوی استان یزد هشت میلیارد و ۷۶۸ میلیون تومان زکات واجب و مستحب و کفاره پرداخت کردند.
وی تصریح کرد: ۱۲ میلیارد و ۸۵۴ میلیون تومان از کمکهای اهدایی نیکوکاران یزدی در ۹ ماهه نخست سال ۹۷ نیز در قالب سایر طرحهای مبتنی بر نیاز محرومان در زمینه تأمین جهیزیه، درمان، خرید و ساخت مسکن، اشتغال نیازمندان، معیشت و امور فرهنگی و تحصیلی بوده است.
مشعل چی یادآور شد: مردم نیکوکار استان یزد در سال گذشته با مشارکت در طرحهای مختلف این نهاد ازجمله صدقات، زکات واجب و مستحب، اکرام ایتام و محسنین و طرحهای مبتنی بر نیاز بیش از ۴۳ میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند و برنامه عملیاتی حوزه توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان یزد در سال ۹۶ بیش از ۱۰۵ درصد تحقق پیدا کرد.
یادآور می شود طی سال گذشته ۷۵ میلیارد و ۵۸۴ میلیون تومان کمک بلاعوض در بخشهای مختلف حمایتی ازجمله پرداخت کمک معیشت به مددجویان، ارائه خدمات حقوقی، کمک به رفع سوءتغذیه مددجویان، کمک به پرداخت هزینه درمانی و کمک به ارتقاء شاخصهای بهداشتی نیازمندان، ارائه خدمات فرهنگی، پرورشی و تربیتی به مددجویان، پرداخت بیمه اجتماعی مددجویان، کمک به خرید، ساخت، تعمیر، تکمیل، بازسازی و بهسازی مسکن مددجویی، کمک به امر ازدواج مددجویان، کمک به هزینه تحصیلی دانش آموزان و شهریه دانشجویان تحت حمایت از محل اعتبارات دولتی و مشارکتهای مردمی به مددجویان تحت حمایت استان یزد پرداخت شد، علاوه بر کمکهای بلاعوض ارائهشده حدود ۹ میلیارد تومان وام قرضالحسنه و بیش از ۲۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال نیز در سال ۹۶ به جامعه هدف تحت حمایت اعطا شد.
انتهای پیام


منبع :: http://yazd.iqna.ir

خبر جدید  کشف ۱۰ میلیاردی روغن صنعتی قاچاق در یزد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد