2:28:49 - چهارشنبه 8 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۰۰ طرح مهم برای جذب سرمایه گذاری در یزد شناسایی شد
۱۰۰ طرح مهم برای جذب سرمایه گذاری در یزد شناسایی شد
یزد – ایرنا – معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد گفت: ۱۰۰ طرح مهم و بزرگ برای جذب سرمایه گذاری در استان شناسایی شد، باید مدیران کل موظف در این بخش دغدغه مند وارد کار شوند.

به گزارش ارنا ، محسن صادقیان روز سه شنبه در جلسه کمیته تسهیل گری سرمایه‌گذاری در استان با اشاره به اینکه دستگاه ها در حوزه سرمایه گذاری ، جزیره ای عمل می کنند ، افزود: برخی مدیران کل در پروژه های بزرگ اطلاعات لازم را ندارند و موارد را به کارشناسان ارجاع می دهند در حالی که همه باید دغدغه کار داشته باشند.
وی تصریح کرد: در یک سال گذشته در بحث و اشتغال ، هیچ بانک اطلاعاتی نداشته ایم و باید برای این کار ، راه حل مناسبی در نظر گرفته شود.
معاون استانداری یزد تأکید کرد : باید طرح های بزرگ زیرساختی شناسایی شود و اطلاعات آنلاین واگذاری ها همراه با روند تکمیل آنها همراه با تحلیل ارائه شود.
صادقیان با اشاره به لزوم معرفی طرح های سرمایه گذاری به شکل منسجم یادآور شد: در این خصوص باید کتاب سرمایه گذاری در استان یزد به شکل مناسب تهیه شود.

** نگاه دستگاه قضایی حمایت از سرمایه گذاران است
همچنین بازرس کل یزد در این جلسه با تأکید بر لزوم حمایت از سرمایه گذاران اظهار کرد: نگاه دستگاه های نظارتی و قضایی این است که خللی در کار سرمایه گذاری پیش نیایده و واحد تولیدی تعطیل نشود.
حجت ‌الاسلام اکبر طالبی چاهوکی اظهار داشت: موضوعی که کمتر مورد توجه است بحث قانونگذاری و تصمیم های خلق‌الساعه دولت و مجلس در حوزه سرمایه‌گذاری است.
وی افزود: بسیاری از مشکلات قوانین در استان به دولت و مجلس باز می گردد که نیاز است متولیان سرمایه گذاری و بخش خصوصی ، مطالعاتی در خصوص قوانین، بخشنامه‌ها و آیین ‌نامه‌های مانع در برابر سرمایه گذاری انجام دهند.
بازرس کل استان یزد خاطرنشان کرد: برخی از این قوانین به دلیل عدم تخصص افراد مصوب کننده تصویب می شود و برخی از مصوبه های خوب هم به ویژه در بحث معادن به دلیل برخی رانت ها و فشارها تغییر کرده و تبصره های مختلف به آنها اضافه می شود.
طالبی چاهوکی بر لزوم پرهیز از تغییرات لحظه ای قوانین تأکید کرد و گفت: لازم است تا بخش خصوصی و متولیان امر سرمایه گذاری در استان ، قوانین دست و پاگیر را احصا و راه حل آنها را ارائه دهند و اگر بخشی از این موارد نیازمند انتقال به تهران را داشته باشد در راستای رفع آنها برنامه ریزی شود .

خبر جدید  ترسیم افق 50 ساله اتفاقی نیکو برای برنامه‌ریزی بلندمدت است

** لزوم تغییر رویکردها و ایجاد تیم دیپلماسی سرمایه گذاری در استان
در ادامه این جلسه مشاور اشتغال و سرمایه گذاری استاندار یزد هم گفت: تغییر رویکرد استان در شیوه سیاستگذاری و مدیریت سرمایه گذاری ضروری است و با توجه به اینکه سرمایه گذاری امری فنی و تخصصی است نباید هر فردی از هر حوزه ای ، در حوزه دیگر ورود کند.
علی اکبر جعفری ندوشن افزود: یکی از روش های تغییر رویکرد در این خصوص ، رجوع به افراد متخصص در حوزه سرمایه گذاری ، دارای منابع و نیروی انسانی لازم است.
وی یکی دیگر از راهکارها را رفتن به سمت بنیادهای بزرگ سرمایه گذاری و نهادی عنوان کرد و ادامه داد: در شرایط امروز کشور ، عده ای از افراد دارای سرمایه های خرد ، به دنبال سرمایه گذاری در طرح های مطمئن برای حفظ ارزش پول خود هستند.
مشاور استاندار یزد تأکید کرد : در این خصوص باید برای تجهیز سرمایه گذاران خرد برنامه ریزی کرد و از سوی دیگر تیم دیپلماسی یا سفیران سرمایه گذاری با استفاده از توان همشهریان یزدی مقیم تهران برای جلب سرمایه گذاران استفاده کرد.
جعفری ندوشن افزود: در کنار این موارد باید علاوه بر رایزنی تیم دیپلماسی سرمایه گذاری با بنیادهای بزرگ مالی به فکر ایجاد و راه اندازی چنین بنیادها و نهادهای سرمایه گذاری بود تا با این روشهای جدید بتوان راه امید را در استان باز نگهداشت.
در یزد هزار و ۳۸ پروژه نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد وجود دارد که با بهره برداری از آنها زمینه اشتغال ۳۵ هزار نفر فراهم می‌شود .
در حال حاضر سه هزار و ۲۸۵ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی و ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اسمی با اشتغال ۱۰۰ هزار و ۴۴۵ نفر در استان یزد وجود دارد .
تولید بیش از ۸۰۰ نوع کالا ، رتبه نخست تولید کاشی و سرامیک کشور با بیش از ۵۰ درصد ، رتبه دوم تولید محصولات نساجی ، رتبه سوم تولید فولاد کشور و رتبه نخست تولید رومبلی ، ترمه و روفرشی ازجمله جایگاه‌های برتر استان در اقتصاد ملی است.
۱۹۶۸/ ۲۰۴۷

خبر جدید  ورود بیمه به کلاس‌های درس


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد