۱:۲۸:۱۴ - دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افت ۴۰ سانتی یکی از مهمترین منابع آب زیرزمینی یزد در هر سال
«محمد فاتحی» در جمع اعضای هیات رییسه روابط‌عمومی‌های استان از افت سالانه‌ی ۴۰ سانتیمتری منابع آب زیرزمینی دشت یزد – اردکان به عنوان یکی از منابع مهم آب‌های زیر‌زمینی این استان خبر داد. و گفت وظیفه شرکت آب و فاضلاب روستایی تامین و توزیع آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در روستاهاست ولی با توجه به خشکسالی‌های اخیر و کاهش نزولات آسمانی مشکلات این شرکت دو چندان شده است.
افت ۴۰ سانتی یکی از مهمترین منابع آب زیرزمینی یزد در هر سال

شعارسال: مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد از افت سالانه‌ی ۴۰ سانتیمتری منابع آب زیرزمینی دشت یزد – اردکان به عنوان یکی از منابع مهم آب‌های زیر‌زمینی این استان خبر داد.

«محمد فاتحی» در جمع اعضای هیات رییسه روابط‌عمومی‌های استان گفت: وظیفه شرکت آب و فاضلاب روستایی تامین و توزیع آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در روستاهاست ولی با توجه به خشکسالی‌های اخیر و کاهش نزولات آسمانی مشکلات این شرکت دو چندان شده است.

وی ابراز کرد: در سال‌های گذشته با توجه به بارندگی در کوهستانها آب از مناطق کوهپایه‌ای به دشت‌ها سرازیر می‌شد و قنات‌ها را تغذیه می‌کرد ولی الان می‌بایست آب را از دشت‌ها به مناطق کوهپایه‌ای برسانیم.

فاتحی افزود: متاسفانه با توجه به خشکسالی‌های اخیر و برداشت غیراصولی از منابع زیر‌زمینی آب به‌خصوص دشت یزد – اردکان که از منابع مهم آب‌های زیر‌زمینی استان است، با کاهش سالانه ۴۰ سانتیمتری مواجه شده و همچنین ایی.‌سی آب نیز از ۱۲۰۰ به ۱۵۰۰ افزایش یافته که اصطلاحاً به آن لب شور می‌گویند.

این مسئول در پایان نیز تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب روستایی به ۳۳۰ روستای استان به صورت آبرسانی سیار خدمات‌دهی می‌کند ولی مستلزم مدیریت مصرف آب توسط روستاییان هستیم هرچند که براساس سیاست وزارت نیرو کمیته‌های سازگاری با کم آبی در استان‌هایی چون ید نیز شکل گرفته است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری تحلیلی یزدی نیوز، تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ، کدخبر: ۷۰۰۴۷، www.yazdinews.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد شعار سال