۳:۱۳:۴۵ - پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پایان نامه‌های دانشگاه‌های یزد به سمت موضوعات و مسائل استان سوق داده شود
استاندار یزد با بیان اینکه چرا پایان نامه‌های دانشگاه‌ها به سمت موضوعات و مسائل یزد سوق داده نمی‌شود گفت: مبنای اصلی حکمرانی خوب مشارکت دولت با بخش خصوصی و جامعه است.
پایان نامه‌های دانشگاه‌های یزد به سمت موضوعات و مسائل استان سوق داده شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمد علی طالبی عصر امروز در نشست کانون تفکر دانشگاهیان که در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد با بیان اینکه در بحث رویکردهای جدید برای استان یزد به شدت به اتاق فکر در رابطه با مسائل و موضوعات مختلف که به مدیریت استان کمک کند احساس نیاز میکنیم اظهار داشت: بر این مسئله اتفاق نظر داریم که تصمیمات کلانی که به سرنوشت استان و جامعه گره خورده است را به اشتراک نظر بگذاریم.

استاندار یزد یکی از مبنای اصلی حکمرانی خوب را مشارکت دولت با بخش خصوصی و جامعه دانست و تصریح کرد: برای اینکه یک حکمرانی خوب دست یابید باید از نظر نخبگان و صاحبان فکر بهرهمند شوید.

وی به اهمیت تشکل کانونهای تفکر دانشگاهیان در استان اشاره و عنوان کرد: کانونهای تفکر دانشگاه یزد فرصتی را به وجود آورده تا ظرفیت این کانونها را مورد ارزیابی قرار دهیم و مسائلی که با اولویتهای ما در استان یزد منطبق است و میخواهیم به عنوان راهبرد آن را دنبال کنیم، به اشتراک بگذاریم و از این پتانسیل استفاده کنیم.

طالبی با اشاره به اینکه بحث آب، شهر هوشمند، سلامت اجتماعی و گردشگری و یکسری موضوعات دیگر از جمله اولویتهای مهم ما در استان یزد است گفت: یکی از مجموعهها و کانونهایی که میتوانند در راستای رشد و توسعه اهداف مورد نظر ما در استان نقش تاثیرگذاری داشته باشد، کانونهای تفکر دانشگاهیان هستند.

استاندار یزد با انتقاد از بیگانگی دانشگاه با جامعه گفت: یکی از مباحث مهمی که سالها نسبت به آن بیتوجه بودیم این بود که چرا پایان نامه را به سمت موضوعات مسائل یزد سوق داده نمیشود.

وی اضافه کرد: این همه انرژی و وقت و هزینه از طرف دانشجو، استاد و دانشگاه صرف میشود ولی گرهای از استان با این پایان نامهها حل نمیشود و دلیل آن این است که نسبتی با یزد ندارد.

طالبی افزود: جلسه امروز، من را به این نتیجه رساند که میتوانیم حساب ویژهای روی کانونهای تفکر باز و ارتباط مستمر با نهادهای تصمیم گیری در استان و این کانونها برقرار کنیم.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: نکتهای که باید برای سال آینده در نظر گرفته شود این است که اولویتهای خود را در کانونهای تفکر مشخص کنیم و آنها را با برنامههای اجرایی مرتبط و ساختارهای اداری که وظایف مشابه دارند منطبق کنیم و از دستگاهها بخواهیم که این نظرات خود را با کانونهای تفکر طرح کنند و توافق کنند و آنها ملاک عمل مشترک ما و کانونهای تفکر باشد.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد شعار سال