۱۸:۴۴:۰۳ - پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۳ نام از ۱۰ نام پرانتخاب یزدی‌ها برگرفته از نام امام حسین (ع)
یزدـ مدیرکل ثبت احوال استان یزد گفت: در سال گذشته نام‌های امیرحسین و ابوالفضل پس از اسامی امیرعلی و علی بیشترین فراوانی و انتخاب را در بین نوزادان پسر در استان یزد داشته است.
۳ نام از ۱۰ نام پرانتخاب یزدی‌ها برگرفته از نام امام حسین (ع)

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان یزد، محمدعلی مکرمی اظهار داشت: در سال گذشته از مجموع ۲۲ هزار و ۲۳۳ ولادت ثبت شده در استان، تولد ۱۱ هزار و ۳۲۳ نوزاد پسر و ۱۰ هزار و ۹۱۰ نوزاد دختر در ادارات ثبت احوال سراسر استان ثبت شده است.

وی افزود: شناسنامه ۹۷۰ نوزاد به نام مبارک امام حسین، ۶۹۰ نوزاد با اسم و لقب حضرت ابوالفضل و ۸۱ کودک نیز با نام امام سجاد علیهم السلام مزین شده است.

مکرمی ادامه داد: نام‌های امیرحسین ۳۹۲، حسین ۳۴۱، محمدحسین ۲۲۴، عبدالحسین، امین حسین و حسین سالار نیز یک بار برای نوزادان انتخاب شده‌اند.

مدیرکل ثبت احوال استان یزد در مورد فروانی انتخاب نام و القاب حضرت ابوالفضل (ع) نیز گفت: ابوالفضل ۳۶۹، امیر ابوالفضل دو، ابوالفضل عباس دو، امیرعباس ۲۸۴، عباس ۲۶، محمدعباس پنج و علی عباس دو مرتبه انتخاب شده‌اند.

وی با بیان آمار انتخاب نام چهارمین پیشوای شیعیان گفت: در سال ۹۷ اسامی سجاد ۵۲، محمدسجاد ۲۷ و امیر سجاد دو بار انتخاب شده است.

مکرمی با اشاره به ۱۰ نام پر انتخاب نوزادان پسر در استان یزد در سال گذشته گفت: اسامی امیرعلی با ۴۷۲، علی ۳۹۴، امیرحسین ۳۹۲، ابوالفضل ۳۶۹، حسین ۳۴۱، امیرعباس ۲۷۸، محمد ۲۵۹، محمدطاها ۲۱۸، محمدحسین ۲۱۷ و علیرضا ۲۱۰ بار نام‌های پر انتخاب والدین یزدی برای نوزادان در سال ۹۷ بوده است.

کد خبر ۴۵۸۸۰۵۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد شعار سال