13:27:29 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۴ هزار دانشجو از مراکز تربیت‌معلم یزد دانش آموخته شدند
۲۴ هزار دانشجو از مراکز تربیت‌معلم یزد دانش آموخته شدند
یزد – ایرنا – مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان یزد با اشاره به برگزاری یک صدمین سال تأسیس مراکز تربیت‌معلم در ایران و هشتادمین سال تأسیس آن فردا( دوشنبه) در این استان گفت: تاکنون ۲۴ هزار دانشجو از مراکز تربیت‌معلم و پردیس‌های این واحد دانشگاهی دانش‌آموخته شدند.

منصور دهقان منشادی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد چهار هزار نفر قبل از پیروزی انقلاب و بقیه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ از این مراکز دانش آموخته شدند.
وی همچنین با اشاره به نقش شهدا در عرصه های مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تعداد شهدای دانشجو معلم استان را ۷۰ تن بیان کرد و اظهار داشت: از این تعداد ۵۶ شهید مربوط به مرکز تربیت ‌معلم پاک‌نژاد یزد و بقیه مربوط به مرکز تربیت‌معلم شهید بهشتی اردکان است.
دهقان منشادی با اشاره به تاریخچه تأسیس مراکز تربیت‌معلم در سال ۱۳۱۷ در یزد افزود: در این مدت افراد بسیاری دانش‌آموخته شدند و به جامعه تعلیم و تربیت خدمات زیادی ارائه کردند.
وی تصریح کرد: طبق بررسی‌ها، بسیاری از مسئولان جنوب شرق کشور دانشجو معلمان تربیت‌معلم یزد و منشاء خدمات بسیاری در این منطقه هستند.
دهقان منشادی در ادامه ، تعداد دانشجو معلمان در حال تحصیل دانشگاه فرهنگیان استان را ۲ هزار نفر بیان کرد و افزود: از این تعداد ۸۰۰ نفر مرد و مابقی خواهر هستند که در ۹ رشته کارشناسی در ۲ مرکز آموزشی مشغول تحصیل می‌باشند.
وی اضافه کرد: تربیت‌معلم در دهه ۸۰ مغفول ماند که خلأ نبود نیروهای ماهر و معلم متخصص در جامعه مشهود بود، اما دوباره دانشگاه فرهنگیان در استان ها ازجمله یزد از سال ۹۱ اندازی شد و در این مدت هزار و ۷۰۰ نفر دانش‌آموخته شدند.

خبر جدید  نخبگان و جریان‌های سیاسی برای حل مشکل کشور همکاری کنند

** آیین نکوداشت یک صدمین سالگرد تأسیس تربیت‌معلم در یزد
دهقان منشادی از برگزاری آیین یک صدمین سال تأسیس مراکز تربیت‌معلم در ایران و هشتادمین سال تأسیس آن در یزد، در دهم دی‌ ماه با حضور پیشکسوتان تعلیم و تربیت، روسای سابق ، فرهنگیان ، دانشجو معلمان و جمعی از مسئولان آموزش‌ و پرورش و مقام‌های محلی در تربیت‌معلم شهید پاک‌نژاد یزد برگزار می‌شود.
مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان یزد می گوید: در راستای برگزاری این آیین، چهار کمیته مستندسازی، اجرایی، تبلیغات و پشتیبانی برای برگزاری هرچه بهتر این آیین در استان فعال شدند که در بخش‌های تخصصی فعالیت دارند.
دهقان منشادی بابیان اینکه در آیین یادشده از کتاب ۸۰ سال تربیت معلم در استان رونمایی می‌شود، تصریح کرد: همچنین در حاشیه آن سه نمایشگاه شهدای معلم یزد، سیر تکاملی فنّاوری آموزشی از گذشته تا حال و اسناد تربیت معلم به نمایش درمی‌آید.
مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان اضافه کرد: سیر تحول مراحل تربیت‌معلم در استان و قدردانی از پیشکسوتان تعلیم و تربیت از اهداف برپایی این آیین است.
این عضو هیات علمی دانشگاه های یزد بابیان این‌که امروز نیروی انسانی محور توسعه است، گفت: آموزش‌ و پرورش نقش اساسی و کلیدی در مسیر توسعه دارد و دانشگاه‌های تربیت‌معلم این مسیر را برای آموزش‌ و پرورش فراهم می‌کند.
مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان یزد افزود: اگر ما معلم فرهیخته و دلسوز می‌خواهیم تنها راه اصلی آن از طریق دانشگاه فرهنگیان میسر است.
دهقان منشادی خاطرنشان کرد: در تاریخ ۱۰۰ ساله تربیت‌معلم افرادی در این مجموعه تربیت شدند که جامعه را به سمت پیشرفت هدایت کردند و امروز از آثار خدمات آن‌ها بهره‌مند هستیم
دانشگاه فرهنگیان از سال ۱۲۹۷ هجری شمسی در ایران با عنوان « دارالمعلمان» تاسیس شد و در طول یک قرن تغییر نام داد، اما سیاست اصلی آن که تربیت‌معلم است تغییر نکرده است.
در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار دانشجو در ۶۸ واحد دانشگاهی استان یزد تحصیل می‌کنند.
استان یزد بر پایه سرشماری آبان ماه سال ۱۳۹۵، یک‌میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.
۲۰۸۸/ ۲۰۴۷/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  مصوبه شورای ترافیک بهاباد جنبه اجرایی دارد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد