2:34:10 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴۵ درصد نیروی اشتغال شهرستان اردکان بومی هستند
۴۵ درصد نیروی اشتغال شهرستان اردکان بومی هستند
ایلنا: مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: براساس آمارهای موجود، ۴۵ درصد نیروی اشتغال شهرستان اردکان بومی هستند.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: براساس آمارهای موجود، ۴۵ درصد نیروی اشتغال شهرستان اردکان بومی هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فریبا آیتاللهی در نشست بررسی مشکلات اشتغال شهرستان اردکان به تشریح وضعیت اشتغال و نیروی کار این شهرستان پرداخت و اظهار داشت: براساس اطلاعات به دست آمده، در سامانه کاریابی های شهرستان اردکان ۷۴۶ نفر برای به کارگماری ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه از ۷۹ درصد از متقاضیان اشتغال به کار در سامانه های کاریابی مرد هستند، عنوان کرد: این میزان معادل ۵۹۴ نفر است که بقیه را زنان تشکیل میدهند.

خبر جدید  میزان مصرف مرغ در استان یزد روزانه 60 تن است/ تشکیل 22 پرونده گرانفروشی مرغ در استان

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد عنوان کرد: همچنین بر اساس کدملی استخراج شده از سامانه کاریابی، مشخص شده که از این تعداد ۱۸۹ نفر بومی شهرستان هستند و ۴۷ نفر بومی استان یزد و از سایر شهرستانهای استان در اردکان تقاضای کار کرده اند.

وی با بیان اینکه ۶۸ درصد از متقاضیان نیز غیربومی هستند، اظهار داشت: ۵۱۰ نفر معادل ۶۸ درصد هم غیربومی هستند که شامل زنان و مردان غیربومی میشوند.

خبر جدید  ۹۳ نفر برای عدم توانایی پرداخت مهریه پشت میله‌های زندان گرفتارند

آیت اللهی همچنین آماری از میزان به کارگماری متقاضیان ارائه داد و تصریح کرد: براساس آمارهای موجود، ۱۷ درصد از افرادی که در این شهرستان مشغول به کارشدند را بانوان تشکیل می دهند.

وی عنوان کرد: ۴۵ درصد نیروی اشتغالی در این شهرستان بومی هستند و ۵۵ درصد غیر بومی که نشان می دهد افراد بیشتر غیربومی شاغلان افراد غیربومی هستند.

فرماندار اردکان هم در این نشست عنوان کرد: حجم مراجعات اشخاص جویای کار زیاد است و به فرمانداری و دفتر امام جمعه مراجعات زیادی بود.

خبر جدید  مسئولان هرچه سریع‌تر به بازار آشفته و قیمت‌ها سر و سامان دهند

علیرضا جدیدی اردکانی بیان داشت: براساس مصوبه کارگروه اشتغال شهرستان مقرر شد متقاضایان کار از طریق دفاتر کاریابی اقدام کنند تا اطلاعات و آمار دقیقی نیز از وضعیت نیروی کار و بیکاری این شهرستان داشته باشیم.

وی افزود: از صنعتگران و کارآفرینان نیز تقاضا داریم دفاتر کاریابی را جدی بگیرند و تعامل بین متقاضیان کار و کارفرمایان برقرار شود.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
شعار سال