2:37:01 - جمعه 22 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵ دلیل ضرورت تمرکز بر رونق تولید در سال ۹۸
۵ دلیل ضرورت تمرکز بر رونق تولید در سال ۹۸
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی ۵ دلیل ضرورت تمرکز بر رونق تولید در سال ۹۸ را تشریح کرد.

عباس علویراد در گفتگو با خبرنگار گروه استانهای خبرگزاری آنا اظهار کرد:رونقداشتن تولید بهعنوان یکی از نشانههای رشد اقتصادی پایدار همواره از اهداف اقتصادی دولتها بوده است.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب سال ۱۳۹۸ را سال رونق تولید نامگذاری کردهاند. پرسش اساسی این است در شرایط فعلی کشور، تاکید و تمرکز بر رونق تولید در سال جدید چه اهمیت و ضرورتی دارد؟

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی ۵ دلیل ضرورت تمرکز بر رونق تولید در سال ۹۸ را تشریح کرد و گفت:با توجه به اوجگیری نرخ تورم در سال ۹۷ و عبور از مرز ۲۵ درصد، رونق تولید در سال ۹۸ از عمیقترشدن رکود تورمی در اقتصاد ایران جلوگیری خواهد کرد.

خبر جدید  گلستان و خراسان‌رضوی فینالیست مسابقات والیبال دانشگاه آزاد شدند

علویراد افزود:رونق تولید از طریق افزایش یا ثبات سهم درآمدهای مالیاتی از منابع درآمدی دولت در بودجه عمومی سال ۹۸ در شرایط تحریم که دولت در کسب درآمدهای نفتی با محدودیت مواجه است، بسیار بااهمیت و ضروری است.

وی اظهار کرد: رونق تولید این امکان را خواهد داد تا سطح اشتغال موجود در سال ۹۸ حفظ و نرخ بیکاری جهش نداشته باشد.

خبر جدید  اسکان 750 نفر از مسافران نوروزی در واحدهای دانشگاه آزاد یزد

علویراد خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش شدید تورم در سال ۹۷، دستمزدها بیش از ۲۰ درصد برای سال ۹۸ افزایش یافته است؛ بنابراینرونق تولید امکان پوشش هزینهها و حفظ حاشیه سود برای بنگاههای کشور را فراهم و آنها را کمتر با خطر تعطیلی مواجه خواهد کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابرکوه با بیان اینکه رونق تولید، انعطافپذیری سیاستهای اقتصادی دولت برای کنترل تبعات ناشی از مشکلات ساختاری اقتصادی ایران نظیر رشد بالای حجم نقدینگی و کاهش ارزش پول ملی در شرایط تحریم های کنونی را تقویت خواهد کرد عنوان کرد که انتخاب شعار رونق تولید برای سال ۱۳۹۸ از میان سایر اولویتهای موجود کشور در شرایط فعلی بسیار هوشمندانه است.

خبر جدید  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری وارد یزد شد

علویراد معتقد است که برای موفقیت حتی نسبی در رونقبخشیدن به تولید در کشور در شرایط تحریمهای فعلی، دولت بهطور اجتنابناپذیر به بازنگری فوری در اولویتگذاری سیاستهای حمایتی خود از بخشهای اقتصادی نیازمند است.

انتهای پیام/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد