13:43:30 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۸۵ تن محصول گیاهان دارویی در ابرکوه برداشت شد
۸۵ تن محصول گیاهان دارویی در ابرکوه برداشت شد
یزد – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه با اشاره به افزایش ۱۵درصد سطح زیر کشت گیاهان دارویی شهرستان نسبت به سال ۹۶ گفت: در سال ۹۷، ۸۵ تن انواع محصول از ۱۳۰ هکتار زمین‌های زیر کشت منطقه برداشت شد.

مهدی غیب الهی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا بابیان اینکه گیاهان دارویی از جمله زودبازده‌ترین محصول کشاورزی هستند از زعفران ، به‌لیمو، نعناع ، جوفا ، شیرین‌بیان ، شوید ، زبره ، شنبلیله ، مرزنگوش و بادرنجوبه ازجمله این گیاهان یادکرد.
وی اظهار کرد: کاشت و توسعه گیاهان دارویی علاوه بر صرف جویی آب به‌طور متوسط در هر هکتار برای کشاورزان ۹۲ میلیون ریال درآمد دارد.
غیب الهی بیان کرد: برای تولید گیاهان دارویی ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال وام با همکاری بانک‌های عامل به متقاضیان پرداخت می‌شود.
به گفته وی گیاهان دارویی، حداکثر سه مرحله نیاز به آبیاری دارد و جزو گیاهان کم آبخواه به‌حساب می‌آید و می‌تواند به منابع آبی منطقه کمک کند و هم منبع درآمد مطمئنی برای کشاورزان باشد.
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه یادآور شد: برای توسعه و افزایش محصول علاوه بر آموزش کشاورزان، معرفی گونه‌های مقاوم و متناسب با شرایط اقلیمی منطقه در برنامه‌های کاری جهاد کشاورزی قرار دارد.
وی ادامه داد: این شهرستان ظرفیت‌های خوبی با توجه به تبعات خشکسالی و کم‌آبی و افت سطح آب‌های زیرزمینی برای توسعه کشت گیاهان دارویی و محصول گلخانه‌ای دارد.
بیش از ۳۵ درصد اشتغال ابرکوه مربوط به بخش کشاورزی است،، و در تولید برخی محصول مقام نخست و دوم را در استان یزد دارد.
آب موردنیاز ۱۵ هزار هکتار سطح زیر کشت شهرستان از ۶۴۸ حلقه چاه کشاورزی و ۱۱رشته قنات تأمین می‌شود که با مصرف این میزان آب ۱۹۰ هزار و ۲۰۰ تن محصول زراعی ، باغی در این شهرستان تولید می‌شود.
مرکز شهرستان ۵۳ هزارنفری ابرکوه در۱۴۰کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
۷۵۴۰/ ۲۰۴۷/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  طرح پایش بازار کالا ویژه نوروز از فردا در یزد آغاز می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد