1:14:39 - پنج‌شنبه 9 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۹۳ داماد یزدی در زندان هستند/۲۲۰ محکوم مالی چشم انتظار کمک‌های مردمی
۹۳ داماد یزدی در زندان هستند/۲۲۰ محکوم مالی چشم انتظار کمک‌های مردمی
ایلنا: مدیرعامل ستاد دیه استان یزد با بیان اینکه چشم و هم چشمی‌ها وضعیت ازدواج و تشکیل خانواده و زندگی را سخت کرده، گفت: متاسفانه در حال حاضر ۹۳ داماد یزدی در زندان ه…

مدیرعامل ستاد دیه استان یزد با بیان اینکه چشم و هم چشمی‌ها وضعیت ازدواج و تشکیل خانواده و زندگی را سخت کرده، گفت: متاسفانه در حال حاضر ۹۳ داماد یزدی در زندان هستند.

اسلام افشون در گفتوگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: یک زوج مسلمان باید زندگی حضرت زهرا (س) را الگوی خود قرار دهد نه اینکه با چشم و هم چشمی و الگو برداری از آشنایان و دوستان پایه های زندگی خود را متزلزل کند.

وی ادامه داد: تا زمانیکه تغییر فرهنگ و اصلاح دیدگاه نداشته باشیم همچنان دامادها برای پرداخت مهریه به زندان خواهند آمد و این موضوع آسیبهای دیگری هم به دنبال دارد که هزینه به جامعه تحمیل میکند.

مدیرعامل ستاد دیه استان یزد با اشاره به روند افزایشی در تعداد محکومان مالی به ویژه در مهریه و نفقه اضافه کرد: درحال حاضر ۲۲۰ محکوم جرائم مالی غیرعمد با ۵۹ میلیارد تومان بدهی در زندان های استان هستند.از این تعداد ۹۳ نفر بدهکار مهریه و نفقه، ۱۱۵ نفر بدهکار مالی و ۱۲ نفر به دلیل عجر در عدم پرداخت دیه تصادفات و حوادث کارگاهی در زندان هستند.

افشون با بیان اینکه همچنین پنج نفر از این تعداد محکوم را زنان با جرائم مالی تشکیل میدهند که در زندان هستند، گفت: اگر هر یزدی ۵۹ هزار تومان پرداخت کند زمینه آزادی تمام زندانیان جرائم مالی غیرعمد استان فراهم می شود.

وی با اشاره به پیگیریهای مستمر و مداوم ستاد دیه استان در آزادسازی زندانیان و اخذ رضایت از شکات افزود: از سال ۸۳ تاکنون زمینه آزادی هزار و ۴۱۱ زندانی دراستان فراهم شده و درسال گذشته نیز قصاص ۷ نفر از زندانیان با رضایت اولیای دم به پرداخت دیه تقلیل یافت.

خبر جدید  حضور گسترده مردم یزد در تشییع دو شهید گمنام

افشون ادامه داد: با تلاشهای ستاد دیه استان در سال گذشته و ابتدای سالجاری نیز تعداد ۱۹۵ نفر محکوم جرائم مالی غیرعمد در استان از زندان رهایی یافتند .

وی با اشاره به اینکه ستاد دیه با برگزاری جشنهای گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد اقدام می کند، گفت: در ماه مبارک رمضان نیز ۱۲ جشن گلریزان در استان برگزار می شود تا زمینه آزادی محکومان جرائم مالی غیرعمد در استان فراهم شود .


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد