3:48:46 - چهارشنبه 13 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۹۴ درصد بودجه بهزیستی یزد جذب شد
۹۴ درصد بودجه بهزیستی یزد جذب شد
یزد – ایرنا – معاون مشارکت ها ، اشتغال و مراکز غیردولتی اداره کل بهزیستی یزد گفت: از ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بودجه تخصیص داده شده به بهزیستی استان ، ۹۴ درصد آن ( ۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان) از طریق هفت بانک عامل جذب شده است.

به گزارش ایرنا ، حسین بمانی روز سه شنبه در نشست بهزیستی شهرستان میبد و مسئولان بانک ها افزود: نخستین بار است که قبل از اتمام جذب اعتبار بند « ب » تبصره بودجه در سال ۱۳۹۷، ۲۲ میلیارد تومان برای بهزیستی استان مصوب شد که ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آن تخصیص یافت .
وی تصریح کرد: بیشترین تلاش سوق دادن تسهیلات به سمت کارفرمایی است، طوری که به هر کارفرما با به کارگیری هر مددجو برای هفت سال و همچنین بیمه مددجو ۲۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخته شده است.
معاون مشارکت ها و اشتغال اداره کل بهزیستی یزد گفت : بهترین اشتغال هایی که در حوزه بهزیستی موثر و پایدار هست اشتغال کارفرمایی است و با اقدامات انجام شده برای فراهم کردن این نوع اشتغال در حال حاضر در استان یک هزار و ۳۰۰ مددجو هم بیمه کارفرمایی و هم بیمه خویش فرمایی هستند و سازمان در این ارتباط سالی سه میلیارد تومان هزینه می کند.
بمانی از مسئولان میبد خواست با توجه به صنعتی بودن شهرستان سال آینده یکی از اولویت های خود را اختصاص تسهیلات اشتغال به ویژه برای بیمه کارفرمایی اختصاص دهند.
معاون اداره کل بهزیستی یزد تسهیلات اشتغال روستایی را که از صندوق توسعه ملی پرداخت می شود ۱۸ میلیارد تومان ذکر کرد که می تواند فرصتی برای ایجاد اشتغال باشد.
وی تعهد اشتغال را یک هزار و ۸۵۲ مورد از ۱۸ طریق ایجاد اشتغال عنوان کرد که بیشتر خود اشتغالی ها را شامل می شود.
همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد گفت : طرح های اشتغال زایی و حمایتی تاثیر بسزایی در جامعه به خصوص برای اقشار آسیب پذیر دارد.
علیرضا ابوالحسنی افزود: ایجاد اشتغال برای افراد معلول اهمیت زیادی دارد و تاثیر آن از ایجاد اشتغال برای افراد سالم جامعه بیشتر است.
این مسئول تصریح کرد : مسائل مرتبط به ایجاد اشتغال برای معلولان و معافیت ها و مزایایی که دارد باید اطلاع رسانی شود تا جامعه صنعتگر نسبت به آن اطلاع یابد.
وی لزوم توجه به تامین اشتغال و مسکن برای مددجویان را یادآور شد و اظهار داشت : هدف اصلی از ارائه خدمات به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد توانمند سازی و خود اتکایی و نیز ایجاد اعتماد به نفس در آنهاست و باید در این راستا از کسانی که ارائه دهنده این خدمات هستند قدردانی کرد علی رغم اینکه آنها با انجام این امور ثواب و بهره معنوی را از آن خود می کنند.
رئیس اداره بهزیستی میبد هم در این نشست گزارشی از وضعیت اشتغال مددجویان که زنان سرپرست خانوار ، معلولان و افراد نیازمند را شامل می شود ارائه کرد.
سید محسن فلاح افزود: با تعیین تسهیلات برای مددجویان اولین دغدغه مهارت آموزی به مددجویان و انتخاب حرفه برای آنها که مرتبط با مشاغل خانگی است و نیز راه اندازی کارگاه هایی در این راستاست.
وی افزود : در شهرستان میبد با جدب یک میلیارد و ۶۹۰ میلیون تومان اعتبار برای ۲۳ نفر اشتغال ایجاد شد.
مرکز شهرستان ۱۰۴هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.
۹۹۳۴/ ۲۰۴۷/

خبر جدید  سه یزدی به اردوی تیم ملی فوتوالی جوانان دعوت شدند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد