12:18:00 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۹۵ درصد دامداری های یزد فعال هستند
۹۵ درصد دامداری های یزد فعال هستند
یزد – ایرنا – مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: حدود ۹۵ درصد واحدهای دامداری و پرورش گاو شیری، بز و گوسفند این استان فعال هستند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی یزد، عباس تیموری تعداد گوسفند و بز استان را ۸۰۲ هزار و ۴۴۹ راس، گاو و گوساله را ۱۴۰ هزار و ۸۸۵ رأس و شتر را ۱۵ هزار نفر، اسب و تک سم را هشت هزار و ۸۵ سر ذکر کرد.
وی اضافه کرد: ۵۱۸ واحد صنعتی پرورش گاو شیری با ظرفیت ۱۸ هزار و ۴۹۴ راس، ۵۴۱ واحد نیمه صنعتی پرورش گاو شیری با ظرفیت ۶ هزار و ۴۳۷ راس در استان دایر است.
تیموری همچنین از ۴۵ واحد صنعتی گوساله پرواری با ظرفیت پنج هزار و ۳۸۰ راس و ۱۹۷ واحد نیمه صنعتی پرورش گوساله پرواری با ظرفیت چهار هزار و ۴۴۶ در استان خبر داد.
به گفته مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی یزد ، ۱۱۲ واحد صنعتی پرورش بره پرواری با ظرفیت ۵۹ هزار و ۴۹۵ راس، و ۴۷۰ واحد نیمه صنعتی پرورش بره پرواری با ظرفیت ۴۷ هزار و ۹۰۲ راس در استان فعال است.
تیموری درباره میزان تولیدات دامی هم اظهار داشت: تولید گوشت قرمز سال گذشته ۱۸ هزار تن و شیر تولیدی ۲۸۲ هزار تن بود.
وی با بیان اینکه هم اکنون دامداری تعطیل شده در یزد وجود ندارد ، تامین نهاده‌ها، نبود انبار‌ استاندارد ذخیره سازی محصول و فروش محصول تولیدی مانند شیر به دلیل مازاد بر نیاز را عمده‌ترین مشکل دامداران عنوان کرد.
این مسئول درباره تاثیر صادرات دام بر افزایش قیمت گوشت هم اظهار داشت: هم اکنون مجوز صادرات دام وجود ندارد، ولی قاچاق دام از مرز‌های کشور تا حدودی در گرانی گوشت تاثیرگذار است.
وی با اشاره به تاثیر افزایش قیمت دلار بر فعالیت دامداری‌ها یاد آور شد: افزایش قیمت دام، نهاده‌های دامی مورد نیاز، وسایل و تجهیزات مورد نیاز واحد‌های دامپروری، محصول تولیدی، کرایه حمل و نقل نهاده‌های دامی، افزایش دستمزد‌ها به دلیل کاهش ارزش ریال و افزایش قیمت داروها، واکسن‌ و کالا‌های بهداشتی از جمله مواردی است که در پی افزایش قیمت دلار صنعت دامپروی استان را تحت تاثیر قرار داده و می‌دهد.
۱۹۶۸/ ۲۰۴۷

خبر جدید  همایش مشترک 250 آزاده استان های تهران و یزد برگزار شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد